Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Li-ion aksi mekkora feszültség...

Szaszdave kérdése:

Li-ion aksi mekkora feszültséggel tölthető maximum?

Figyelt kérdés
Olyat olvastam, hogy a 3,6V névleges aksit max. olyan 4,1-4,2-vel lehet, de akkor a mikro usb-s telók miért 5V-osak. Ha pedig 4db 1,2V-os aaa akkuról töltök telefont abból lehet baj?(ott ugye a max feszültség 4*1,35V is lehet)

2013. máj. 14. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az összes (legtöbb) telefon USB töltésű, 5V-ról megy, belül ott az intelligens töltőáramkör, ami teszi a dolgát.

A töltési végfeszültség ca. 4,1V.

Töltheted 4db aksiról, nem lesz baja, belefér a tűrésbe.

Meg amikor nyomja az 0,5A-t, nem lesz az már 1,35...

2013. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 jól írta az elejét. Külön elektronika végzi az optimális töltést. Ilyen elektronika nélkül, 0 elektronikai fantáziával ne kezd el tölteni őket, mert tönkre teszed!
2013. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden USB-ről táplált és töltött készülék úgy kezdődik tápfeszültség szempontjából, hogy van benne egy miniatűr kapcsolóüzemű táp. Ez állítja elő a különböző belső tápfeszültségeket a kijelző háttérvilágításnak, rádiófrekvenciás egységeknek, és ez tölti az akkut is.

Ameddig a bejövő feszültség a meghatározott tűrésen belül van, megfelelően fog működni, ha több vagy kevesebb, lekapcsol, kb ennyi.

2013. máj. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, a válaszokat, jár mindenkinek a lájk. Vazeratti, még egy dolog: a "tölteni őket" alatt az 1,2V-os aksikat értetted, mert én telefohoz külső aksiként akarom őket használni, ezek viszont nihm aksik, és van hozzájuk rendes töltőm. A telefonban pedig ezek szerint benne van a szabályó elektronika. A feszültség azért fontos mert a telefont és aksiját nem akarom tönkre tenni. Első hozzászóló: igaz, terhelés közben tényleg csökkenni fog a feszültség, csak ugye minőségtől függően eltérő a csökkenés (pl. egy enelop aksi azért tolja az cuccot, míg egy gyengébbnél igencsak leesik a terhelésnél a fesz.)

De biztos, ami biztos előtt kölcsönkérek egy mérőt, majd az megmutatja pontosan.

2013. máj. 15. 10:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, amit írsz. Az "őket" a li-ion aksira vonatkozik, azokat nem szabad külön elektronika nélkül tölteni. A NiMH aksikhoz nem kell bonyolult elektronika, azok töltése sokkal egyszerűbb.
2013. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocs, csak hirtelen fogalmaztam. :) Azt hittem a többesszám alatt az aaa akkuimat érted. De mindegy, nem akarok még jobban összezavarni senkit:) A lényeg, hogy hasznos infókat adtatok mindhárman. Köszönöm mégegyszer a segítséget.:)
2013. máj. 15. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!