Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgép éri meg...

Milyen fényképezőgép éri meg az árát? Milyen készülékeket ajánlotok úgy kb 80-85e-ft körül ( nem muszáj ennyinek lennie, a 85 ezer az már a maximum )

Figyelt kérdés
nem tükörreflexesre gondoltam (, bridge). Első körben a nagyobb márkákat nézegettem: Sony, Canon, Nikon, Olympus, Fujifilm. Első sorban tájépeket szeretnék vele készíteni (meg például néhány növény fotó, meg (igaz kicsi rá az esély ) családi összejövetelek ) Eddig az ilyen 20-45 ezer közötti kompakt készülékekkel volt szerencsém találkozni, és egy majdnem 6 éves samsungot szeretnék lecserélni . Már úgy 2 és fél 3 éve fotózok hobbiból de most bele szeretném vetni magam rendesen. Photoshophoz azért értek ha valakit érdekelne. (19f)

2013. ápr. 1. 01:56
 1/6 anonim válasza:
Ez leginkább attól is függ, hogy mire kell pontosan a gép. Ha tájfotózást akarsz, és rendesen akarod csinálni, akkor canon vagy nikon gépek között nézz körbe. Nagyot bakizni nem tudsz, gondolom annyira ismered a fotózást már, hogy sejted, hogy hányszoros zoom, mekkora zoom kezdőérték, milyen legkissebb-legnagyobb rekesz és záridő beállítások kellenek. Őszintén szólva húzam a szám, amikor leírtad, hogy a tükörreflexeseket kihagynád a listából. Simán beszerezhetsz egy olyan DSLR-t obikkal együtt, amik simán kenterbe verik a bridge-eket, és belefér a költségvetésbe. Én azt mondom ne vesd el a DSLR ötletét. Én is erőteljesen hobbiszinten fotózok tájképeket egy canon 1000D vel, és ezzel szoktam esküvőket, meg miegymást fotózni akár pénzért is. Bridge -el... hát nemigen tudom elképzelni ugyanezt. Ha tényleg szeretnéd odatenni magad a fotózásnak, akkor miért ne csinálnád profi szinten akár? :) 19F
2013. ápr. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kis kompakt gépekkel kezdtem, majd ezek után váltottam bridge gépre, amin aztán sikerült is megtanulnom a manuális beállításokat. Aztán sok gyakorlás után vettem Nikon DSLR-t. Utána sok tanulás és tanulás... és az utóbbi időben rengeteg felkérésem van.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem kezdetnek jó választás lehet a bridge, és ha úgy gondolod, hogy komolyabban szeretnél ezzel foglalkozni, utána válts DSLR-re.


A bridge gépek közül én még ajánlanám a Panasonic-Lumix FZ sorozatát. Ezeken Leica van, napellenzővel együtt.

Nem mellesleg gyönyörű videókat is tud készíteni és a hangminőség sem olyan gagyi. Az öcsémnek ilyen gépe van :)


[link]

2013. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat , még az érdekelne , hogy : milyen kiegészítők kellenek? ( az álványt azt tudom , az van is de most a lencsékre szűrökre gondolok)
2013. ápr. 1. 10:39
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Az én obijaimon általában van egy UV szűrő, ezt igazából csak arra használom, hogy megóvjam a karcoktól.


De tájképekhez mondanám a CPL szűrőt (cirkulár polár), ez kékebbé teszi az eget, és a becsillanásokat kitudod vele küszöbölni. :)

2013. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egye fene , megváltoztak a dolog , és 100 körüli összeget tudok költeni , és akkor gondoltam rá , hogy a tükörreflexes is szóba jöhet.Tájfotózáshoz kéne főként ( mint ahogy fentebb is írtam).
2013. ápr. 1. 16:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig itt vagyok :) (2-es és 4-es)


100Ft-ig rendes DSLR-t még nem kapsz, használtan meg necces...

Kicsivel 100 fölött van a Nikon D3100, az nem olyan rossz kis gép. De; 117e ft kit objektívvel -> tájképhez a kit objektív nem elég, sőt...


Na egy ilyen szettel már tudnál: [link]

Pluszba akkor én még vennék tájképekhez egy nagylátószögűt is...


És akkor már meghaladtuk a 100ezernek a dupláját is...


Sajnos ez nem olcsó műfaj. :(

2013. ápr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!