Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az Orion hangfalak gyártását...

Az Orion hangfalak gyártását miért szüntették meg?

Figyelt kérdés

Itthon négy darab HS9 van a nappaliban (a két center az Sony), és kifejezetten jó lett így a térhatás. A napokban hozzám került tesztelésre egy gyári hangfal szett, akciós ára 28.000+ÁFA volt a négy darabnak. Meg kell mondjam, elég Sokol rádió érzésem volt velük, hiányzott az a mélynyomó, ami esetemben felesleges.

Akivel beszélem, mindenki dicsérte az Orion hangfalakat, mert jól szólnak és tartósak. Én 1986-87-ben vettem 2-2 párat, azóta semmi bajuk. Akkor miért szűnt meg a gyártás?


2013. máj. 18. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Már a gyár is rég megszűnt. A név még talán megvan, meg az épület a Jászberényi úton, de sok kis cég bérel benne irodákat.
2013. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért szűnt meg, amiért kb minden gyár ebben az országban...


Tényleg relatíve jó dolgokat csináltak, az akkori viszonyokhoz képest, de azért nem kell túlzásba esni. Minden attól függ, mihez hasonlítjuk, ha az akkori Wharfedale, Celestion, Heybrook, JPW stb stb... felhozatalhoz hasonlítjuk, amik pl Angliában olcsónak számítottak, akkor annyit mondhatunk, hogy az Orion aránylag tartotta a lépést a többiekkel, de azokhoz képest nem volt nagy szám... Ma már nem szeretnek hosszú élettartamú dolgokat gyártani, de van nekem pl 40 fölötti Wharfedale hangsugárzóm, kiválóan szól. :)

2013. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valami keleti cég megvette az Orion NEVET, sajnos, kb olyan szintre alacsonyították le, mintha Tesco lenne ráírva...
2013. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem estem túlzásba, tudom, hogy vannak sokkal jobb márkák. Csak nem értem, hogy ilyen minőség mellett, hogyan nem tudott piacképes maradni?! Ez persze több régi nagy cégre is igaz. (pl. győri vagongyár)
2013. júl. 5. 07:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy a nyugati cégeknek érdeke lenne hagyni, hogy kis Hazánkban jó minőségű, olcsó cuccokat gyártsanak...?


A rendszerváltás után több nagy cég megvásárolt pl egész gyárakat és a dolgozók meg azt hitték, hogy azért, hogy majd menni fog a termelés... francokat, csakis azért, hogy rögtön bezárathassák!


Mondjuk az elektronika iparban amúgy is nehéz lenne talpon maradni a japánok is kínaiak stb. mellett. Az átlag felhasználó pedig nem igényes a hangra, inkább a dizájnra, ha nem így lenne, akkor egészen más termékek lennének kelendőek.

2013. júl. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!