Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megéri növelnem a RAM-ot?

Megéri növelnem a RAM-ot?

Figyelt kérdés

Asus K53SD laptop:


Intel i3 (2.20 GHz, 3M cache)

nVidia Geforce 610M 2 GB

Windows 7 Ultimate N 64-bit


Hogyha növelném a 4 gigás RAM-omat 2 (vagy akár 4) gigával, akkor az alábbi játékok valamivel jobban futnának?

És ha igen, akkor úgy megközelítőleg mennyivel?


TESV Skyrim

Crysis 2

NFS Most Wanted 2012

Minecraft

Age of Empires III



2013. máj. 20. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Minecraft talán, mert ahhoz jóformán csak ram kell minden mennyiségben, de az összes többi nem. Egyszerűen gyenge a hardver.
2013. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ezekhez bőven elég a 4gb, nem lesz érezhető számottevő gyorsulás. a sok rom a swappolás mennyiségét csökkenti játékban. max egy picit smoothabb lesz. de mivel elég gyenge vga-d és i3-ad van, észre se vennéd.
2013. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a processzort és a vga-t cserélném.
2013. máj. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pinkpancser ***** válasza:
Több ramból nem lehet baj, viszont az oprendszered 64 bites legyen, mert csak akkor tudod kihasználni a 3 giga feletti részt.
2013. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, tegnap növeltem 4 gigával és nem csak maga az op. rendszer gyorsult fel egy kicsit, de a játékok is jobban futnak, egy kicsit részletesebben:

A Skyrim alacsony grafikával csak kicsit smooth-abb, de már kimaxolt antialiasing-gal, anisotropic filtering-gel és bekapcsolt FXAA-val sem lagol, csak kicsit esik a framerate.

A Most Wanted és a Minecraft is észrevehetően smooth-abb, az AoE-nél már nem igazán van észrevehető gyorsulás, a Crysis-t meg még nem próbáltam.

2013. júl. 18. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!