Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy hifi hangfal szettem...

Van egy hifi hangfal szettem és azoknak egyenként ekét-két vékony fekete drót van a végén. Az lenne jó, ha mindegyik hangfalnak jack-es legyen a vége aztán egy keverőbe kimenetnek szeretném. Tudnátok valamit mondani hogyan lehetne megcsinálni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 20. 20:49
 1/9 Osynho ***** válasza:
És mi erősítené akkor a hangfalakat? :D
2013. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani, csak egy csatlakozó kell, és bele kell forrasztani. DE A keverő szerintem nem erősített kimenettel rendelkezik, kisszintű jelekkel dolgozik, tehát szólni nemigen fog. Kelleni fog egy erősítő. Tehát direktbe teljesen felesleges hangsugárzókat bekötni.


[link]


És ez a hangfal, és van hangdoboz is. Szóval inkább maradjunk annál, hogy van egy hangsugárzó szetted, az technikailag stimmel is (gyűjtőnév).

2013. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél erősítőt.
2013. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A két vékony fekete drót miatt gyanús, hogy igaza van az előzőeknek, nem fog szólni. Az erre a célra külön erősítő nélkül alkalmas aktív stúdió monitorok pedig valami normális csatlakozóban (XLR, RCA) szoktak végződni, az áruk pedig hat számjegynél kezdődik...
2013. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de ha keverő-előerősítőt veszek akkor már meg van oldva.vagy?
2013. máj. 21. 21:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Az előerősítő édeskevés a hangsugárzóknak. Oda végerősítő kell, az előerősítő csak a végfok meghajtásához szükséges jelet állítja elő. Mindenképp kelleni fog egy rendes végfok (végerősítő) a keverőpult után.
2013. máj. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyik elektronikai cuccokhoz értő haveromat kérdeztem,ő azt mondta ezek a zsinórok +/- .Amit egy elemmel kideríthetek melyik a +,és melyik a -.Egy mono jack kábelre ráforrasztom vagy rátekerem a hangfal +/- kábelét.(Amono jack kábelnél a vastagabb a -.én olyasmit szeretnék,mivel én zenélek,egy gitármikrofonról (DPA 4099) menne a keverőbe, és onnan a hangfalakba.semmiképp se szólna?
2013. máj. 22. 21:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer, utoljára.

A keverő az keverő. Több különféle hangforrás (mikrofon, gitár, CD, akármi) jelének a felhasználó igénye szerinti összekeveréséhez szükséges. A kimenete, bár lehet hogy jack aljzat (komolyabbakon XLR van), de attól hogy bele lehet dugni egy jack dugóra rágányolt hangszórókábelt, a hangszóró még nem fog szólni.

A hangszórók meghajtásához végerősítő kell. A végerősítő meghajtásához (micsoda véletlenek vannak, nézzenek oda...) pont megfelelő az a jel, ami a keverőből kijön.

Végerősítő nélkül nem fog szólni.


Most még nyugodtan fogalmazd át ugyanazt a kérdést háromszor, más szavakkal, más mondatszerkesztéssel, megértem, hogy te akkor is, és te nagyon-nagyon szeretnéd azt hallani, hogy "ügyes vagy, jól gondoltad, szólni fog", a téves elképzelésed nem fog működni.


Léteznek keverők beépített végfokkal, de az más kategória, a tiéd minden valószínűség szerint nem ilyen, mert ha ilyen lenne, tudnál róla. (lenne egy marhanagy hűtőborda a hátulján, és/vagy szellőzőventilátorok, és lenne szorítós banánhüvelyes vagy Speakon csatlakozós _hangszóró_ kimenete)

2013. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó köszi azér,nem kell ennyire felkapni a vizet,csak szeretném elkerülni a félreértéseket
2013. máj. 22. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!