Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A hangfalak belső kitöltésére,...

A hangfalak belső kitöltésére, milyen anyagot szoktak használi? A vatta az jó?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 07:14
 1/10 anonim válasza:
Szerintem igen. Nem vagyok jártas a témában, de ismerősök üveg gyapotot szoktak használni (ők sem profik szal kitudja), és ha az megfelel, akkor a vatta is.
2013. máj. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ja ezt én is hallottam, csak az vele a baj hogy nagy hangerőn a "szub cső" tolja ki a levegőt és viszketés van tőle a szobában.
2013. máj. 21. 07:49
 3/10 A kérdező kommentje:
kösz a választ, nyomtam neked zöld kezet :) !
2013. máj. 21. 08:00
 4/10 anonim válasza:
LOL :DD
2013. máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:

Én méteráruboltban szoktam vatelint venni és csak bélelek vele, nem tömöm ki. A felesleges visszaverődési felharmonikusokat az is elnyeli, de a mélyekhez szükséges légtérfogatot meghagyja.

Ha nagyon "döngős" hordóhang van, akkor lehet vattázni. Annak a fő oka viszont nem a légtérfogat szokott lenni, hanem a rezonáló dobozfalak. Az meg hangfal-konstrukciós hiba. Bandpasst kitömni értelmetlen.

2013. máj. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Még egy szavazat a vatelinre. Én is azt használom. Zárt doboznál lazán fel lehet tölteni az egészet, ha reflex, akkor pedig fontos, hogy csak bélelni szabad. De ismerek olyat, aki régi paplan bélésével töltötte ki.



(Egyébként a hangfalakat nem kell kitölteni semmivel. Tudom, ma már mindenki hangfalnak hívja az összes hangsugárzót, de ha mér építesz, legyél szabatos, és ne hangfalnak hívd. A hangfal az hangfal, a hangdoboz meg nem hangfal. A hangsugárzó meg a gyűjtőnevük.)

2013. máj. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
....a reflexet kihagytam. THX. :D
2013. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ment a kéz :) !
2013. máj. 21. 15:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Dunnákat, párnákat, kacsatollat, libatollat, és mindenféle tollakat ...

:)

2019. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Apropó vatelin bélés. Én anno sziloplaszttal ragasztottam fel a falakra a vatelint. Tökéletes megoldás, de nem ajánlom senkinek, akinek nincs ott hon aktív szenes gázmaszkja.

Szó szerint sírtam az ecetsavtól.

2019. okt. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!