Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Néhány kérdés ezzel az elektro...

Néhány kérdés ezzel az elektronikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval ezt akarom megcsinálni:

[link]

De kicsit másként. Megoldható az hogy több kimetetre kössek egy LED-et? És olyan is lenne hogy 1 kimeneten lenne 2 LED. Működni fog rendesen ez esetben is?


Valamint a bemeneti feszültség az mindegy hogy mennyi a megadott értéken belül? Az IC honnan tudja hogy egy LED-nek mekkora feszültség és áram kell?



2013. máj. 26. 11:49
 1/5 A kérdező kommentje:

Az IC-ről itt van leírás:

[link]

Benne kellene lenni mindennek, de annyira nem értek hozzá és nemigazán találtam meg benne semmit :/

2013. máj. 26. 11:52
 2/5 Tamás01134 válasza:

20mA-t simán elbír az IC kimenete ha 2x10mA számolsz ledenként(10mA) akkor kettesével nyugodtan rakhatod.


A referencia.feszültséget asszem 1.25V nem haladhatja meg.


Van egy lába ami Led driver néven van oda csak egy ellenálás kell az leszabályozza az összes led áramát.

2013. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A legnagyobb teljesítményű LED 25mA-es lenne. A többi 20mA.

A bekötését úgy akartam megvalósítani hogy hideg motornál(40 és 50°C) világít egy 2 színű LED-en a zöld. 90°C-nál világít a kétszínű LED-en a piros és a zöld egyszerre(tehát narancssárgás) 100 és 110°C-nál a kétszínűn a piros. Felette pedig egy nagy fényerejű piros.

Tehát eléggé össze van így kutyulva a dolog.

A kimenetekhez persze raknék diódákat hogy ne legyen gond abból hogy több lábról van meghajtva 1 db LED. De meg bírná hajtani a zöld és piros LED-et egyszerre?


Valamint a Led driver láb, amit írtál az hányas láb? Mert a leírásban kerestem de nem találtam. A linkben szereplő kapcsolásban ez lenne az 1,2K-s ellenállás?

2013. jún. 7. 12:37
 4/5 Tamás01134 válasza:
Igen pontosan 12V nál 1.2R ellenállás. El fogja bírni hidd el. De ha még nagyobb a teljesítmény kell hajsd meg tranzisztorokkal.
2013. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor megpróbálom majd így.

Köszönöm a segítséget!

2013. jún. 14. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!