Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kezdő fémkereső vagyok, és...

CsAk SziVesen kérdése:

Kezdő fémkereső vagyok, és most veszem me az első fémkeresőmet aki ért hozzá segithetne kiválasztani melyiket érdemes? Nincs pénzem nagyon profi gépre max 30-40 ezer forint környékén számoltam amit ki tudnék szoritani. Raktam be pár linket.

Figyelt kérdés

Leginkább 2.v háborús cuccokat gyüjtök azok érdekelnek.

[link]



2013. máj. 28. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Vigyázz ezzel, mert Magyarországon a talált tárgyakat be kell vinned a múzeumba, ahol megmondják, hogy tartanak-e rá igényt. Ha nem, akkor viheted haza. Amit találsz nem a tiéd, a Magyar államé. Ha fémkeresővel rajtakapnak járkálás közben, lehet meg is büntetnek, ha találnak nálad már összegyűjtött régészeti leleteket, akkor tuti, a fémkeresőt meg elkobozzák. A terület tulajdonosának engedélyére is szükséged lehet, ahol kutatni akarsz.

De ezt le kellene csekkolni, hogy mi az érvényes szabályozás, milyen régi, milyen típusú leleteket kell a múzeumba vinned, hol lehetséges egyáltalán fémkeresővel keresgetni.

2013. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a kérdés nem ez volt. Amugy se kincset keresek csak 2.v háborus cuccokat
2013. máj. 28. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt tájékozódhatsz:

[link]

Itt a "Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával..." ez egyik legizgibb topik, kiderül pl, hogy alkalomadtán a területen "dolgozó" helyi keresősök hívják a hatóságok a konkurrens idegen keresősre :) Az biztos, hogy nagyon tudni kell a szabályokat. Megszaporodtak a keresősök, a média a szokott hazug félretájékoztatással hergel ellenük, a gazdák is egyre jobban harapnak a bugris keresősök ott hagyott gödreire stb. Szóval okosan, ügyesen és jó fogásokat!


Az, hogy a talált tárgyakat le kell(ene) adni a múzeumnak, az csak bizonyos feltételek esetén igaz.

[link]

2013. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az mindegy mit keresel, ha rajtakapnak megbírságolhatnak, ráutaló magatartás, vagy akár tettenérés miatt.


Egyébként ha ennyi pénzed van fémkeresőre, vegyél ennyiért egyet. Nem hiszem hogy túl sok választék van 1 árkategóriában.

2013. máj. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
de nagyon is sok van. ezért kérdeztem és ott a link..
2013. máj. 29. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!