Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Működik a 4017 ha az összes...

Működik a 4017 ha az összes kivezeteseit rövidre van zárva és 1 db ledet hajt meg vagy ez megzavarja a működését s el se indul?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, egy ledhez minek kell 4017? Csak villogtatni akarod? arra elég az 555 id.



A kivezetéseket ne zárd rövidre, hanem be se kösd. Ha nem akarod, hogy végigfusson, akkor a 3-as láb lesz a led kimenete (output 0), a 2-es lábat pedig a resetre kötöd. Így az első impulzusra felkapcsol a led, a másodikra lekapcsol, és indul újra kör, egy impulzus fel, egy le.

2013. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szükség van mind a 10 kimenetre sőt valószínűleg nem lesz. elég s több db 4017 kell kaszkadba. minden kivezetesen lesz egy kapcsoló mely eldönti hogy az időben következő villanas megtörténik e vagy se. kérlek hogy ne egy egyszerűbb kapcsolashoz igazisd a feladatot hanem a feladattal kapcsolatos kérdésre válaszolj - ha tudsz. biztos van étrend szakszo is. jelenleg a 4017 impulzos szamlalokent vn használva. a kérdés pedig az hogy ha a lábait.rövidre zárom az megzavarja és diodan túl kell rövidre zárni. a labakat. vagy tenylet nem.érdekli esetleg belül van diodan.s.nyugodtan rövidre zarhatom a lábait s így kothetem rá a. ledz helyett. tranzisztorra. mert hogy cree ledz lesz meghajtva BD249-el mert 3 V 1 Amperrol.van szó...
2013. jún. 4. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésed alapján nem volt egyértelmű, hogy mi lenne a feladat (Így sem teljesen világos, a konkrét feladat, de a kérdésednek már máshogy világítja meg).


Tehát szeretnéd a lábakat összekötni, ha jól értem. Amelyik lábakat össze akarod kötni, azt ahogy írtad, egy dióda után teheted meg. Ellenkező esetben meg is halhat az ic.


A kérdésedre ez a válasz. Ha esetleg még kell segítség írj nyugodtan. (Mit szeretnél építeni egyébként?)

2013. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi. meg akartam volna úszni a diodakat de ezekszerint nem lehet...


nem tudom van e neve annak amit akarok epiteni.


egy speciálisan szabalyzott.stroboszkoprol van szó.

egyik potmeter a villogas frekvenciajat szabályozza. erre 555-öt szánok. de mivel x.db. egymasutani periódust manualisan akarok szabolyozni ég/nem ég alapon ehhez kell egy kapcsolosor. és a 4017 mint számláló. a helyzetet nehezíti hogy az első 555 nem csak a 4017-et.fogja léptetni hanem egy másik.555-öt is szabályoz ami monostabil üzemben egy idő után -meg a léptetése előtt - lekapcsolja a.felvillant ledet. ez az is is potmeterrel.szabalyozhato.

magyarul a kitöltési tényező is. szabalyo zva lesz.

2013. jún. 4. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csinálnék egy változtatható impulzusszélességű astabilt, és ennek az impulzusait csak kapuznám egy másik (lassú) astabillal.

Így ugyan nem lenne pontosan beállítható a villanásszám,de egyszerűbb, és nincsenek kapcsolók :)

2013. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehet hogy csinálnék egy változtatható impulzusszélességű astabilt, és ennek az impulzusait csak kapuznám egy másik (lassú) astabillal.

Így ugyan nem lenne pontosan beállítható a villanásszám,de egyszerűbb, és nincsenek kapcsolók :)


Ezt nem értem pontosan mire gondolsz. Nálam ugyan lényeg az, hogy eldönthessük melyik villanás történik meg és melyik nem, s ha vége a villanássor kapcsolónak utána elölről indul a számlálás. De megkérlek fejtsd ki mire gondolsz mert lehet érdekel akkor is ha nem ehhez a konkrét feladathoz kell.


Impulzus szélességű?

Ezalatt tulajdonképpen a kitöltési tényezőt érted?

Mert a fázis - ha jól fogalmazom a világítás és a sötétség együtt. Az impulzus azonban csak a világítást eredményező időszakot jelenti - ha jól gondolom - a széles impulzus pedig az amikor aránylag nagy a kitöltési tényező. Bár alacsony frekvenciánál a kis kitöltési tényezőjű periódushoz is aránylag széles impulzus tartozik.

Kapuzás alatt az ÉS kaput érted?

Mert akkor nem értem ez amit írsz nem egy freki és kitöltés vezérlő áramkör? Valamit félre értek?

2013. jún. 5. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!