Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért veszélyes hulladék egy...

Miért veszélyes hulladék egy számítógép alkatrész? Ha valaki nagyon sokat tart otthon, attól lehet valami baja?

Figyelt kérdés

2013. jún. 7. 02:19
 1/5 anonim válasza:
42%
Igen, olyan hülye lesz, mint te.
2013. jún. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
El kell vinned paksi radioaktív megsemmisítőbe hogy biztosítsd sajátod és családod biztonságát de az is jó megoldás hogyha fogsz egy kalapácsot és átalakítod úgy hogy ne nézzen ki számítógép alkatrésznek és úgy dobod ki
2013. jún. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

nem lehet bajod...gondolj bele, egy szervízben mi lehet..


gyűtsd őket nyugodtan, majd ha nem férsz el, akkor válogatsz...és akkor jön az, hogy veszélyes hulladékként kell elpasszolni..de...nem a lakásban veszélyes, hanem a környezetre, amikor éjjel kidobod az erdő szélén...tehát irány a MÉH..és nem sugároz, meg nem mérgez, csak ha nyalogatod a procit...azt is szétszedve,belülről..

2013. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nos, igazából egy ismerősöm gyűjti az alkatrészeket, egy másik ismerősöm pedig azt állította, amit én itt kérdésként feltettem. Kíváncsi voltam mit mondanak erre internetszerte. Nem gondoltam volna, hogy lesz aki hülyének néz ilyen miatt. Mindegy, nem veszem magamra. Máshol is megkérdeztem, ott több értelmes válasz is érkezett.

Beillesztem ide is őket, hátha valaki érdekel:

"A számítógép alkatrészekben nyomtatott áramkörök találhatók (nyák). Ezek elkészítésénél nehézfémeket, epoxigyantát, műanyagokat stb. használnak. A régebben forgalomba került számítógépalkatrészek esetén ma már tiltott (RoHS direktíva) anyagokkal dolgoztak (higany, kadmium, ólom stb.). Ezek az anyagok mérgezőek, károsak a környezetre, ez a fő ok, be kell gyűjteni őket, a másik meg az, hogy nem szerves anyagok, nehezen bomlanak le, hulladéknak minősülnek."


"Azért a dolog sosem enynire egyértelmű. pár összetevő ugyanis tényleg egészségre ártalmas.

De bontsuk 2 részre.

1.: Ottthon tárolod. Nem tudom, hogy az alaktrészek öregedési folyamataikor mi keletkezik és mennyi idő alatt. Kétlem, hogy számottevő ártalams anyag felszabadulhat, főleg nem bekapcsolt (értsd hideg) állapotban.

2.a.) A környezeti ártalamak. Mikor a szanaszét szórt alakrtészek környezetszennyezést okoznak, víz, UV, hőmérsélketingadozsáok hatására kikerülhetnek veszélyes anyagok.

2.b.) A hulladékfeldolgozás minősége is lehet kritikus. Szakszerűen, esetleg gazdaságosan visszanyerhetőek a ritka fémek, de a feldolgozás melélktermékei környezetszennyezőek lehetnek.


Adalék, hogy valahol azt olvastam (forrásom nincs), hogy pár anyag koncentrációja a szémítógépes (elektronikai) hulladékokban 2 vagy többszöröse a bányászott verzióhoz képest. Szóval nem csak veszélyessége miatt éri meg jól feldolgozni."

2013. jún. 8. 15:45
 5/5 anonim válasza:

"Ha valaki nagyon sokat tart otthon, attól lehet valami baja?"---rádől a kupac és agyonnyom...


"Nem tudom, hogy az alaktrészek öregedési folyamataikor mi keletkezik és mennyi idő alatt."---néhány évszázadig még biztonságban vagy


"Mikor a szanaszét szórt alakrtészek környezetszennyezést okoznak, víz, UV, hőmérsélketingadozsáok hatására kikerülhetnek veszélyes anyagok."---víz korrodál pl. rozsda, UV degradál pl. megsárgulnak a monitorok és rondák lesznek!

2013. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!