Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni AVR-t...

Szeretnék megtanulni AVR-t programozni, teljesen nulla szintről?

Figyelt kérdés
Mit ajánlanátok kezdésnek mi mindent vegyek? Úgy hallottam AVR-hez nem kell külön égetőt venni, abba lehet egyből gépről beégetni a programot. Ez igaz?

2013. jún. 8. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Az égető alatt programozót értesz?


Akárhogy is, kelleni fog egy programozó. Vehetsz sok pénzért az AMTEL-től, építhetsz te magad (de ahhoz is kell egy programozó, ami felprogramozza a tiédet, de ezt lehet kölcsönbe kérni), vagy vehetsz egy replikát olcsón:

[link]


Én az MKII-t ajánlom, még az AVR Studio 5-el is elfut.


Emellé kell egy breadboard, hogy tudjál hol áramkört építeni, pár furatszerelt mikrokontroller, led, poti, ellenállás, és lehet játszani.


A programozó tud 5 voltot adni, ha nem akarsz tápot építeni.

2013. jún. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi:)

amúgy igen, programozót értek alatta

2013. jún. 9. 12:00
 3/6 A kérdező kommentje:
esetleg a kezdőcsomagok között van szerinted olyan amit ha megveszek akkor olcsóbban jövök ki, és tényleg hasznos dolgokat adnak hozzá?
2013. jún. 9. 12:08
 4/6 A kérdező kommentje:
És milyen mikrovezérlőt ajánlanál kezdésnek?
2013. jún. 9. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdő kiteiket nem ismerem.


Szerintem valamilyen ATMegával érdemes indulni. Legyenek benne időzítők, több csatornás A/D konverter, soros port (portok), PWM. A hobbielektronika.hu-n elég sok kapcsolási rajz van, amit ötletnek lehet használni.

2013. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen, szimpatikus ez az MKII programozó, meg is rendeltem :)
2013. jún. 9. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!