Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kültéri infra sorompó kaphat...

Kültéri infra sorompó kaphat vezeték nélküli jelzőfeszültséget?

Figyelt kérdés
Vettünk egy lakást amibe már alapból be van szerelve egy riasztó berendezés és infra sorompó. A két egynással szemben lévő infra egy 8 eres UTP kábellel van összekötve egymással (barna, barnafehér, narancs és narancsfehér erek vannak összekötve) Viszont csak ennyi kábel megy be, és ezek közül az erek közül egyik sem kapcsolódik fizikailag a riasztó berendezéshez. Kaphat az infra vezeték nélküli tápot? Hogyan működik egyáltalán?
2013. jún. 14. 20:55
 1/9 Gugu Gabor ***** válasza:
Infra tápot kap és ha megszakad az infra jel akkor egy relén keresztül ad egy záró vagy nyitó jelet valaminek... nincs véletlenül elektromos garázs vagy kertkapu?
2013. jún. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elektromos kert kapu van. Azt elfelejtettem írni, hogy a riasztó berendezéshez van kötve egy vezeték nélküli vevő. Akkor ezen keresztül kommunikál az infra sorompó?
2013. jún. 14. 21:39
 3/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Az infrából jövő utp kábel hova megy?

Ilyen infrákat általában az automata kapukhoz szoktak szerelni, rácsukás elleni védelem szempontjából, vagyis ha valaki/valami áll az infrában akkor megállítja a kaput.

2013. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az infrából jön az UTP kábel a másik infrába, és kb. ennyi. Nem látok + olyan vezetéket ami a feszültséget adná neki.
2013. jún. 16. 12:29
 5/9 Gugu Gabor ***** válasza:
UTP kábelen kaphatna egyébként feszültséget (12V vagy 24V) ha menne valahová a kábel... de így passz...
2013. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a legviccesebb az egészben, hogy igy van bekötve, és ha elmegy előtte az ember akkor lehet hallani a kattogást az infra egységben.
2013. jún. 16. 19:31
 7/9 Gugu Gabor ***** válasza:
Szóval a felállás van egy infrakapud... adó vevő egység és a kettő között ki van húzva egy utp és ennyi?
2013. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sztem kicsit félreértettük egymást. Van egy riasztó berendezés a lakásba és ehhez tartozik infrasorompó:


[link]


Ez a kettő egymással szembe van és ha a riasztó be van kapcsolva és belesétál vki akkor megszólal a riasztó. Ez az a két infra ami egymással össze van kötve egy UTP kábellel. Onnan tudom, mert megnéztem és a riasztó egységbe nem megy kábel, pedig úgy lenne a logikus.. És ezért nem értem, hogy tápfeszültséget honnan kaphat, de lehet holnap szétszedem jobban, mert olyat nem tudok elképzelni, hogy vezeték nélkül kapja a feszültséget.:)

2013. jún. 16. 21:20
 9/9 Gugu Gabor ***** válasza:
Nos olyat már láttam hogy aksis/elemes mozgásérzékelő és rádiós kapcsolattal a riasztó központhoz. (mondjuk szerintem nem a best megoldás)
2013. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!