Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a baja a forrasztópákámnak,...

Mi a baja a forrasztópákámnak, ha sorra teszem be az új hegyeket, és 2 perc alatt (szikrázva) elvékonyodik az orra és eltörik?

Figyelt kérdés

eddig működött rendesen ahogy kell, sokat is bírt egy hegy, most is olyat tettem bele, de most már a sokadik száll el. a jelenség uaz: mintha jobban kormosodna két oldalt a hegy, és szinte semmit se tudok forrasztani vele, mert alig nyomok rá, és elválik a hegy orra aztán szikrázik.


mi a baj itt?



2013. jún. 21. 06:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Vékonyabb, vagy más anyagú hegyet használsz, mint eddig.
2013. jún. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

de nemnem, minden ugyan olyan!! semmi se változott!! ugyan abból a csomagból teszem bele a hegyeket mint eddig!

nem a forrpáka romolhatott el?

2013. jún. 21. 07:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom pisztolypákáról, pillanatpákáról van szó.

A rézdrótból hajlított hegyet oldja a forrasztóón. Főleg a gagyik. Jobb minőségű ónokban szokott lenni minimális ezüst tartalom. Ez többek között arra is jó, hogy az olvadt forraszóónba nem kezd beleoldódni a réz pákahegy.


Véletlenül nem kezdtél el valami nagyon olcsó ónt használni?


Amúgy ezt javasolnám:

[link]

2013. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

huhaaa dededeee !!


vagyis éppenséggel nem olcsó ellenben gagyi :D

de sajna csak ilyet kaptam ebben a fantasztikus világvárosban és még örülhetek h kaptam egyáltalán valamilyet .-.


na akkor ez lesz a gond az anyjukat! csak most honnan szerzek én ónt? ... hmm csak mert sürgősre kéne és egész hétvégén is. de hogy mik vannak, az ész megáll komolyan.

2013. jún. 21. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!