Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A villanymotor az nem gyengül...

A villanymotor az nem gyengül sosem csak leég vagy tönkremegy de nem gyengül ugye?

Figyelt kérdés

2013. jún. 25. 17:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Még egy hülye kérdés: Lehet a teljesítményét növelni valahogy egy v.motor ?
2013. jún. 25. 17:09
 2/5 acelsziv ***** válasza:

mitől gyengülne? Ha sokat pörög túlmelegszik és végül leéghet... De ameddig megkapja a megfelelő elektromos teljesítményt, nem lesz gond.

És a teljesítménye áttekercseléssel növelhető.

2013. jún. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért ezzel a kijelentéssel óvatosan bánnék. Ha a vas telítésbe megy, hiába folyik nagyobb áram a tekercseken, nem lesz erősebb az elektromágneses mező - és ezzel a motor nyomatéka sem.
2013. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Esprimo Mobile ***** válasza:
Lehetséges , pl anyira elvan kopva benne a szénkefe hogy a kollektor bizonyos pontjain már nem érintkezik megfelelöen . Nekem a kefés motoru bicajomnak ez volt a baja pár hónapja. Kicsit egyenetlenül járt és csökkent a teljesitménye . Széthúztam az agyát kicserélptem a keféket azóta ugy megy mint ujkorában.
2013. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Esprimo Mobile ***** válasza:
Az elektromos bicaj agymotorja alacsony fordulatu, egy magas üzemi fordulatszámu motornál nem feltétlen észlelhetö az egyenetlen járás , lehet csak a teljesitmény csökkenést tapasztalhatod. Tuningra legjobb módszer az át tekercselés. De amugy ha amper van böven akkor feszültség növelésel lehet a motort tuningolni egészen addig míg lenem ég. Van egy 9,6-voltos tescos akkus fúróm, már kb 6-éves. 2t-éves korára kuka lett az aksija, beforasztottam egy táp kábelt és az elektromos bicajom leselejtezett 12-voltos aksiaival használgatom. Érezhetöen erösebb és jobban pörög mint a gyári aksijával volt ujkorában. Edig nem füstölt ki a tuláramtól pedig volt hogy falat is furtam vele és jól felforósodott. Megszolgálta már a 4-5-ezer forintos árát, ha holnap leégne akkorse szidnám érte de sanszosabb hogy elmegy kibir még pár évet , sokat barkácsolok , és igy akku nélkül nagyon könyü és erös kis furó és persze mégis mobil, igy szivesebben használom mint a 220-ast .
2013. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!