Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha minden erőművet ami jelenle...

Ha minden erőművet ami jelenleg az elektromos energiát előállítja, a személyzet otthagyná mi történne?

Figyelt kérdés
Könyv íráshoz anyagot gyűjtök. Ha valaki ért hozzá picit is akkor típustól függően írja le legyen szíves. Atom, fosszilis, szél stb. Mennyi ideig lenne vajon még elérhető a lakossági áramforrás, katasztrófa ha történne mennyi időn belül? nehéz kérdés tudom, aki tud válaszolni annak megköszönöm.

2013. jún. 27. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A fosszilis tüzelésű erőművek 1-2 nap múltán leállnának mivel nincs ki pótolja az üzemanyagát. A szél erőművek pár hónap után megszorulnának mivel nincs ki karbantartsa (Csapágyak, stb.). Az atomerőműveknek 2 évre elegendő atomjuk van általában. A vízerőművek viszont több évig működnének hiszen üzemanyaga korlátlan (folyó) ám jó pár év után azok a csövek amin a generátorok hűtéséhez szükséges víz folyik be eltömődne és a generátorok hűtés nélkül maradnának így az erőmű biztonsági rendszere lekapcsolna. Szerintem brutális káoszt okozna ha megszünne az energia ellátás az egész világon. (Pl.:kommunikáció, stb.)
2013. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és miután pár erőmű leállt valószinűleg elkezdene összeomlani az elektromos hálózat szerte a világon.
2013. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg a műholdakra van tipped?
2013. jún. 28. 12:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Mármint ha a műholdak eltünnének, vagy mi történne velük az után, hogy megszünne az energiaellátás az egész világon?
2013. jún. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, energiaellátás a földön kezd leállni, de a telefonokban még van egy kis töltés, GPS-el tudnának még kommunikálni szerintem. A műholdak személyzetével sem tudunk számolni, üresen állnak fent. Meddig tudnánk szerinted még velük kommunikálni stb... Köszi a türelmet, elég furcsa kérdések, tudom.
2013. jún. 28. 13:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt elég nehéz megmondani. A műholdakra rengeteg veszély leselkedik amely könnyen tönkre teheti. (Pl.:űrszemét, kis meteorok, napszél, stb.). Így hát bármikor elszállhat egy műhold. Bár szerintem ha lemerülnének a mobilok és egyéb energia tartalékal rendelkező eszközök, az összes műhold értelmét vesztené, hiszen nem bírnánk velük többé kommunikálni. Az egészségügy egy ideig még működne amíg az egészségügyi létesítmények tartalékai (tartalék generátorok, gyógyszerek, stb.) bírnák. Ám egy idő után ezek is kimerülnének. Ennyit tudtam írni erről. Ja és nincs mit a válaszokért :)
2013. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
3 napon belül országos káosz, pár hét alatt járványok, éhezés.
2013. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

"GPS-el tudnának még kommunikálni "


Sose kommunikáltak GPS-el, és nem is fognak.

2013. jún. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
A műholdak fel vannak szerelve napkollektorokkal, ezért az energiával nincs baj, de előbb-utóbb egy űrszemét nekiütközik, meghibásodik a védőréteg, és az utolsó reményünk is elillan a zombiapokalipszisben
2013. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"A műholdak fel vannak szerelve napkollektorokkal, ezért az energiával nincs baj,"


És az mire jó?

Mit csinálsz vele?

2013. júl. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!