Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen processzort válasszak?...

Milyen processzort válasszak? Bővebben lent! VVV

Figyelt kérdés
Tehát a kérdésem a következő lenne: Új processzort szeretnék vásárolni, de az a gondom, hogy nem tudom, hogy milyet vegyek. Többen azt javasolják, hogy AMD-t vegyek, de mások azt mondják, hogy az hamar túl melegszik. Mások meg az Intel-t választanák. Én ki néztem 2 féle processzort, habár mára nem tudom el dönteni, hogy melyiket vegyem. Konkrétan nem akarok, sőt nem szeretnék semmit sem mondani, mert annyi féle van. Na már most az én kérdésem az lenne, hogy milyen processzort vegyek. Körülbelül 40.-70.000 Ft környékén szeretnék egy processzort alaplappal. Na már most csak azt nem tudom, hogy Intel vagy AMD. De én legfőképpen játékra és média lejátszásra használnám. Ha valaki tud egy jobbat mint az itt felsorolt kettő akkor nyugodtan vevő vagyok az újakra is. Tehát, hogy mit érdemesebb, ami nem melegszik fel annyira. Amúgy meg minden jöhet, mert egy új gépet raknánk össze és csak a mostani gépből marad megy egy AMD radeon HD6850-es videó kártya. És azért azt szeretném, hogy a processzor és a videó kártya kompatibilisek legyenek egymással. És ezért is érdekelne, hogy körülbelül milyen processzort vegyek. A válaszokat előre is köszönöm!!!

2013. jún. 30. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem még sosem melegedett túl AMD processzor, Intel ellenben igen (mondjuk az szerintem hibás volt), még gyári hűtővel sem. Megbízhatóságával sincsenek gondok. Viszont ekkora keretből, ilyen felhasználásra én már mindenképp egy Core i5-t vennék, méghozzá Ivy Bridget. Bár a Haswell újabb, sajnos alaplapok egyelőre drágábbak hozzá, és ez az architektúra inkább GPU terén fejlődött, ami neked ugye nem szempont, HD6850-essel sem lesz kompatibilitási problémád.
2013. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igazából a 40.-70.000 Ft csak a processzorra vonatkozik.

A többi annyira nem érdekes csak a processzorra voltam kíváncsi. Inkább pl.: Crysis 3 játékot szeretném normal és High fokozaton játszani, és Ilyenfajta Processzor kéne. Esetleg ezekhez tudnál mondani jó processzort?

2013. júl. 1. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Játékokhoz inkább erősebb videokártyára érdemes költeni, mintsem processzorra, általában csak alacsonyabb felbontás és részletesség esetén látszik meg az erősebb processzor ereje, emiatt inkább Ivy Bridge-s i5 alsó sávából választanék, pl egy i5-3330-at vagy inkább 3350P-t, és a maradékot félreraknám egy erősebb VGA-ra.
2013. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én az i5 4670k javasolnám. Ez ugye az Intel új Hanswell-es technológiájával készült.Az ára 58-63k között mozog...

Ehhez egy Asrock Z87M EXTREME 4 alaplapot ajánlanék. Ennek az ára 34-36k között van. Annyi még, hogy az alaplap DDR3-as RAM-ot támogat, nem tudom, az elöző gépedbe milyen van...

U.i: Nincs bajom az AMD procikkal, de én inkább az Intel mellé állnék.

2013. júl. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben és köszönöm a gyorsan érkezett válaszokat!!! :)
2013. júl. 2. 10:54
 6/6 anonim válasza:

Üdv


Ha még aktuális akkor egyértelműen FM2 A-10 es proci, megjegyezném hogy melegedési problémája A 64 bites váltás óta az Intelnel van......

2013. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!