Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 2km hatótávú AM/FM rádió...

2km hatótávú AM/FM rádió transmitter házilag?

Figyelt kérdés
Szóval, valamelyik nap egy olyan ötlet pattant a fejembe, hogy mi lenne ha tudnák csinálni egy otthoni AM vagy FM transmittert? KIZÁRÓLAG KOMMUNIKÁLNI! Szóval valamelyik ismerősöm barátom stb.. berakja a rádióját mondjuk (AM) 1010khzra vagy (FM) 87.2es frekvenciára. És hogy én kitudnék rakni egy antennát a háztetőre meg stb.. Tudom ez nem túl engedélyezett ha PL. Zenét sugároznék folyamatosan. De ez csak akkor működne amikor éppen átmegy a beszédem. Ezért inkább az amplitúdó modulált (AM) tetszik jobban mert azt már nem ellenőrzik olyan gyakran. Annó apám készített ilyen készüléket de az csak pár méterre volt képes sugározni. Na ezt szeretném 1.5-2kmes távra kiterjeszteni. Hogy lenne a legolcsóbb, mi kellene hozzá? Mennyiért? Az előre épített készülékek nem érdekelnek, csakis saját kezűleg akarom csinálni.

2013. jún. 30. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
gyorsan verd ki mert törvénytelen
2013. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
hidd el hogy figyelik azt.. jobban jársz egy teszkos cb-vel
2013. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Középhullámon sugározni törvénytelen, mert megbüntetnek. 2km-re semmiképpen se, MAX. pár méter, még nem jut ki.

FM-en van erre kijelölt sáv, ott lehet sugározni.

2013. jún. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Régen (15-20 éve) kalózrádióztunk egy haverral. Akkor még nem volt internet, nem volt mp3, csak a rádió. Nem csináltuk sokáig, pedig volt hallgatóság is, 10-20 ember egy kis faluban. Mi a hatóságoktól való félelem miatt nem csináltuk sokáig.

BSS elektronikán sok egyszerű és érdekes kapcsolást találsz. Pl:

[link]

2013. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Hidd el, ha 2km-re sugárzol, akkor előbb-utóbb biztos ott lesz a rádiózavar bemérő kocsi. Utána meg már lehet magyarázni. Inkább keress megfelelő Cb rádiót vagy PMR-t
2013. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Köszi a válaszokat

De én otthoni "Kalózrádiózást" szeretnék és igazából

Meg tudom építeni a Transzmittert, de ha lehet valahol készen kapni egy 500-600m hatótávút akkor inkább megvásárlom.

2016. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Bocs
2016. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Énis csinálgattam csak annyi hogy én kínából rendeltem egy transmittert és arra kötöttem rá a földelést + egy tányérantennát 6 km ig mentem el a városból és lehetett fogni viszont aki ezzel próbálkozik azt ajánlom hogy panelból űzze ne kertesházból mert a betonházak között igen kevés esély van megtalálni téged engem se fogtak meg viszont én nem is csináltam sokáig mert ez a szar amit kínából vettem túlmelegedett sercegett zúgott minden baja volt majd 1x eldurant a kondi és megadta magát
2019. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Fogj egy voki tokit és szereld fel az antennára és így engedélyezet frekvencián tudsz beszélni a haverodal.

A baj hogy 1km hatótávú voki toki kb. 130.000ft?

2020. okt. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Bocs tévedtem a 130.000ft-al.

5-10km hatótáv.

16.000ft.

[link]

2020. okt. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!