Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezt hogy kell bekötni a trafóba?

Ezt hogy kell bekötni a trafóba?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 30. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Vagy gyárilag benne van, vagy te tekercseled a trafót.

De egy kész trafóval nem fog menni, hacsak nem akarod szétverni.

2013. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi lenne ez, erősítőfokozat, inverter ?

Néztem a rajzot, de nem lettem okosabb. Így nem tudok tanácsot adni.

2013. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez egy induktív cuccnak néz ki de kitudja. Ha esetleg elmondanád hogy mibe kell... Am sztem ez egy csapolás rajt..
2013. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
inverter
2013. jún. 30. 22:28
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor ez egy feszültség csapolás a trafón. Ezt neked kell így megtekerned. Gondolom le van írva hogy milyen vastag dróttal hány menetszámot. És hány menetszám után kell csapolni...
2013. júl. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Nem vagyok nagy szakértő (gondolom rájöttetek) a témával kapcsolatban, de kísérletezőszellem vagyok, forrasztani meg tudok (ha kell segítséggel), kacsolási rajz és internet segítségével meg tudom csinálni csak itt akadtam meg. (Ezt csak azért írtam, nehogy valaki megkérdezze minek csinálok ilyek.)

2013. júl. 1. 23:17
 7/12 anonim ***** válasza:

No, így már világosabb, invertert akarsz építeni. Ilyesmire a kicsit jártasabbak szoktak vállalkozni ( kezdő szint vége, haladó szint eleje ). Tisztelem a bátorságodat, megérdemled, hogy pár szót írjak a témáról.

Sokféle inverter létezik, egyszerű, egytranzisztorostól, az IC-s, power-FET-es nagy teljesítményű változatokig. Van olyan amelyikben a vasmag telítődésén alapszik az oszcilláció, van segéd vasmagos megoldás ( Jensen kapcsolás, kompakt fénycsöveknél gyakori ), van LC oszcillátor vezérlésű ( első, amit linkeltél ), vannak speciális IC vezérlésűek ( második link).

Gondlom, a megcsapolt trafós megoldás érdekel. Itt a trafó két "szélső" kivezetésére kötik az áramot szaggató tranzisztor, vagy power-FET kollektorát, ill. drain-jét. A középsőre a + vagy - tápfeszt. N-típusú tranzisztornál a pozitívot, P típusúnál a negatívot. ( Megjegyzem az első linken lévő rajz nem stimmel. Azt hiszem fordítva jelölték a tápfesz bekötését. )

A trafó szekunderére a fogyasztót kell kötni.

Gyakran használnak ilyen célra gyári trafót fordított kapcsolásban ( az első linken is ), azaz az eredeti primer szekunder lesz, és az eredeti szekunder lesz a primer.

Röviden ennyi - hosszan 300 oldal.

2013. júl. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Találtam interneten olyat, hogy 2 szekunderes trafó

[link]

De itt 4 kivezetése van a szekunder tekercsnek, akkor hogy kell bekötni a kapcsolási rajz alapján (mivel oda 3 vezeték megy be). A két szekundert össze kell kötni?


Egyébként köszönöm az eddigi segítséget :)

2013. júl. 3. 21:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen a rajzon 7-es, és 9-es kivezetést kell összekötni, az lesz a középleágazás. Ellenőrizni úgy lehet, hogy rendesen bekötöd a primert 230 V, hálózatba ( 1-es, 5-ös ). Majd rámérsz a 6-os, és 10-es lábra, valamivel több mint 24 V-ot kell kapnod ( üresjárati feszültség ).
2013. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha 12V-os akkumlátorral akarom működtetni, akkor a szekundernek 2x6V-osnak kell lennie. Igazam van?
2013. júl. 4. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!