Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan hasznalhatom, egyaltala...

Kujcy kérdése:

Hogyan hasznalhatom, egyaltalan hasznalhatom e a 12v 6A-os akkutoltot egy olyan aksihoz amire az van irva, hogy 12v 4A 10HR?

Figyelt kérdés
Szoval a tolton nincs mas kapcsolasi lehetoseg csak 6v vagy 12v. Az ampert nem tudom allitani es van meg rajta egy ampermeo. Tolthetem vele azt az aksit es ha igen meddig, hogyan hogy ne okozzak vele bajt? Elore is koszi!

2013. júl. 14. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül.
2013. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem!

1. Az akkumulátor töltő feszültségének(V) 14 voltnak kel lennie!

2. Az akkumulátor töltő áramerősségének(A) kevesebbnek kel lennie mit az akkumulátor áramerőssége(A)!

2013. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na most okosodjek ki az ember :). Az az igazsag, hogy nem tudom, hogy ez a tolto automatan beallitja e az ampert, mert ha nem akkor en a 2. hozzaszolonak adnek igazat mert serintem se lehet nagyobb arameroseggel tolteni. Esetleg azt megtudnatok mndani, hogy ezt hogyan tudnam megallapitani?
2013. júl. 15. 00:55
 4/5 anonim ***** válasza:

"1. Az akkumulátor töltő feszültségének(V) 14 voltnak kel lennie!"

Az ólomakkukat 14,4-re töltik.

A zseléset fölé.


"2. Az akkumulátor töltő áramerősségének(A) kevesebbnek kel lennie mit az akkumulátor áramerőssége(A)!"

Nincs ilyen törvény.

Ez vicc, ugye?

A töltőnek a max leadható árama van megadva. Ettől folyhat kisebb áram is rajta.

2013. júl. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget!!!
2013. júl. 15. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!