Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lépcsőházi automatát szereltek...

Lépcsőházi automatát szereltek fel nálunk, és azt megtudhatnám, hogy észrevehető-e a villanyszámlán a használata?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ez a kis kapcsoló nyugalmi állapotban is áram alatt van, mert világít neki egy kis zöld jelzője.
2009. okt. 24. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
a lépcsőházi autómata késszenléti állapotban van. a kapcsolóval csak egy impulzust kap, amitől bekapcsol annyi időre amennyire be van állitva. biztos hogy nem marad bekapcsolva a világitás feleslegesen. azt kell kitalálni menni időre kell beállitani. be kell érni a lakásba , kiérni a házból... (vagyis útközben ne kapcsoljon ki senkinek a lámpa) akkor lesz a legjobb. mindenképp megéri. főleg ha hagyományos izzókat kapcsol. ha fénycsöveket. kompakt csöveket, akkor nem vagyok benne biztos) ezeknek nem használ a sürü kapcsolgatás,
2009. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak abba gondolj bele : amikor világít a lépcsőházi világítás, akkor nálatok hány emeleten hány izzó világít egyszerre?... (Emeletenként pl. 3 db 100 Wattos izzó, az egy 5 emeletes házban legalább 15 db 100 Wattos izzó, és akkor még nem számoltuk a bejáratot, kapualjat, stb.)


Nem egész éjszaka világít és fogyassza az áramot a 15-20 db 100 Wattos izzó, hanem csak addig a 10-10 percig, amíg valaki hazajön és a lakásába bemegy.


Ez jelentős áram-megtakarítás lesz!!!


(Az a pici LED-izzó szinte semmit nem fogyaszt.)

2009. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a kérdés nem arra vonatkozott,hogy hogyan kell beállítani az időkapcsolót, (azt a felhasználó egyébként sem tudja, a szerelő állítja be) hanem, hogy okoz- e többletfogyasztást.

igen, okoz - azonban ez a többletfogyasztás annyira minimális, hogy gyakorlatilag észrevehetetlen.

a készenléti állapot nagyjából egy év alatt fogyaszt el 1 kwh energiát, tehát naponta néhány tized fillérnyi a fogyasztása.

2009. okt. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem társasházban, hanem kertes házban lakom. Ennek a háznak olyan a fekvése, hogy két párhuzamos utca között van, tehát az udvarba két irányból be lehet jönni, elölről és hátulról. És ide szereltettem fel lépcsőházi automatát, ami két darab udvari lámpát világít, mert már ilyenkor ha jövök-megyek dolgozni, kiállni kocsival már sötét van, és egyszerűbb felkapcsolni és kb.5 perc múlva magától elalszik.

Tehát arra vonatkozott a kérdésem, hogy üresjáratba, amikor nem világít az udvari világítás, magyarán ha készenlétben van, mint a tv, video, csengőreduktor, akkor fogyaszt-e (sok?) áramot.

2009. okt. 24. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon végigméregettem minden cuccot. Többek közt nekem az előszobai világítás van megoldva így, mert gyakran égve maradt a lámpa egész nap mikor nem voltunk itthon.

Negyed watt készenlétben. Egy hónapban átlag 720 óra (24x30) szorozva negyed W-al: 720x0,4=288W azaz 0,288 kilowatt. Durván 45 forint egy kW: 45x0,288=12,96 forint a sarad.

Ha nincs időzítő, és két darab hatvanas égő világít mert úgy felejtetted, akkor 5 óra alatt lekörözi...

2009. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. okt. 25. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!