Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Használt-emár valaki világító...

Használt-emár valaki világító zsinórt, és ha igen, hogyan működik, hogyan kell megtáplálni?

Figyelt kérdés

Kis helyre kéne egyenletes megvilágítást beszerelnem (keverőpult jogtárcsa köré gondoltam a kis mélyedésbe), és ez az eszköz tökéletes megoldás lenne (1,2 mm vékonyat is lehet kapni). Csak arról nem írnak sehol, hogy hogyan kell meghajtani. Mert ha olyan, mint a CCFL csövek, hogy nagyfesz váltó kel neki, akkor ott komoly zavarok keletkezhetnek, amit a mikroprocik ugye nem nagyon kedvelnek, nameg a nagyfeszt is megfelelően kell szigetelni, ami külön macera... Valakinek van már tapasztalata ezzel? Vagy világító fóliával?

Amúgy ezekról beszélek: [link]



2013. aug. 2. 03:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá egy tápegység ami okozhat zavart.

A karórák számlapjainál is van ami ilyen elven működik.

2013. aug. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na jó, de mekkora fesszel megy? Csak mert egy 10-20. voltos tàp nemokoz akkora zavart, mèg kapcsolóüzemū sem, viszont egy CCFL invertert már nem tennèk bele...
2013. aug. 7. 02:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van nekem ilyen de elég magas frekin működik. Sz'tem így nem lenne pontos a mérés. Egyébként elég gyorsan csökken a fénye ami nem a táplálás miatt van, hanem gyorsan öregszik.
2013. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! A nagyfreki+kisüléses foszforos elv biztos zavart okozna egy mikroprocis rendszerben. Egyébként már megoldottam SMD-vel, van a jogtárcsa alatt 5-6mm hely, oda simán befér a PLCC és 1206-os tokozás :D

Üdv!

Kori

UI: A kész projektet biztosan feltöltö valahova, elektornikai és zenei érdeklődésű emberkéknek melegen ajánlom. Ennek a controllernek teszek a jogtárcsái köré fényeket, amik körbemennek, ha megy a szám a decken: (a linket tördeltem, különben csak regisztráltak látják)

www.numark.com/images/

sized/images/product_large/

numark_mixtrack_ortho_large-624x390.jpg

2013. szept. 7. 00:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Látom a képet. A tárcsák körül nem látok fényeket de alul és felül a gomboknál igen. Ez igazán egy rövid videón látszana jól a zenével együtt, amire villog.
2013. szept. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elkészült a módosítás, bár sima SMD ledekkel, azok simán aláfértek, csak vékony zománcozott rézszálakkal kellett bekötni.

Balu: alapból csak a gombok világítanak, azok is sárgán. Én csak egy kicsit felturbóztam, hogy durvábban nézzen ki. Itt a végeredmény, szerintem atombrutális lett :)

http://www.youtube.com/watch?v=9IKwRTPt3kM


Hamarosan fent lesz a tutorial is ;)

2013. okt. 9. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak most jutottam a válaszhoz.

Tényleg nagyon tuti lett!!!


Ezzel a cuccal már meg lehet jelenni bárhol.

Komoly kinézetű lett. Gratulálok! :)

Ügyes vagy.

2013. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal jobb mint a világító zsinór lehetett volna, már csak annak a használattal arányos fényerő csökkenése miatt is.
2013. okt. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!