Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen e-book readert vagy...

Milyen e-book readert vagy tabletet vegyek?

Figyelt kérdés

Amerikából szeretném hozatni kb. 120 dollárt szánnék rá.

A lényeg az lenne, hogy tudjak olvasni rajta, akár sötétben is. Valamilyen Kindle-re gondoltam, mivel az ismerőseimnek is az van.

Esetleg tablettre is gondoltam, filmek nézése miatt, nem tudom, hogy ilyen árban kapok-e.

Remélem Ti tájékozottabbak vagytok, mint én :p


2013. aug. 9. 10:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy egyik ismerősöm hozná haza az AEÁ -ból.
2013. aug. 9. 10:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Most ebook vagy tablet kell?

Ebookon filmet nem tudsz nézni, de olvasására ez a legjobb;

tableten is tudsz olvasni és filmet is nézhetsz.


Ebooknak vagy a Kindle Paperwhite vagy a NOOK SimpleTouch GlowLight. (ezekben van beépített világítás)


Ha tablet, akkor vagy az új Nexus 7 vagy az iPad mini.

2013. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Neutrinó válasza:

E-book olvasóból szerintem is Kindle. Próbáltam Prestigio-t, kialakítása/minősége/frissítési sebessége/kezelhetősége meg se közelíti a Kindle-t.

iPad mini, ha olvasni- és filmet nézni is szeretnél. Kezelése, képernyőmérete ideális. Nem támogat minden video-formátumot mint a Nexus, AppStore-on keresni (venni) kell hozzá lejátszót.

2013. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsődlegesen olvasni szeretnék rajta.

De ha olyan árban vannak a tabletek, akkor a filmezést is átgondolom

2013. aug. 9. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha elsődleges az olvasás, akkor egyértelmű, hogy e-ink technológia! Iszonyatosan irritálja a szemet egy idő után a háttérvilágítás, s ezt persze nem a paperwhite háttérvilágítására értem, hanem a tabletek kijelzőjére. Nem jó rajta olvasni, aki azon olvas, az 1 óra múlva félredobja az olvasott könyvet, mert neki ez az olvasás, ha több órát akarsz rajta olvasni, akkor mindenképpen Kindle vagy NOOK. Egyébként ha már dodóban gondolkodsz s külföld, akkor a gar úgy sem érdekes, szóval akár Kínából is vehetsz tabletet, ha mégis a tablet mellett döntenél, s ha Kínából veszed, akkor ár/érték arányban úgy gondolom jobban megéri, mint az USA-ból.

Sőőőt azt is megteheted, hogy veszel mindkettőt, ha a pénztárcád engedi, hisz mindkettő elsősorban másra lett kitalálva, az más kérdés, hogy tableten is lehet e-bookot olvasni, de minek? Erre a célra az e-ink technológia lett kitalálva, nem az LCD.

Nem ismerem az amcsi árakat, de feltételezem ott sem lehet ennyi pénzért olyan tabletet kapni, ami megváltja a világot, szóval nálunk ennyiért a még nem ajánlottat kapod meg, Kínából pedig használhatót, de hogy ezt tudná überelni vagy legalább hasonlóan követni az USA, azt nem tudnám feltételezni róluk, hisz nem egy marok rizsért dolgoztatnak, s a törvényeket is betartják.

2013. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Egy paperwhite -os Kindlet néztem 120 dollálért, ami ideális lenne.

De az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék Kinából olcsobban szerezni? Mivel Amerikából valaki hozná, tehát nem kellene szállítást fizetni. Míg Kínából? :-?

2013. aug. 11. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb webshopban, ha nem az összesben (pl. geekbuying.com, focalprice.com, pandawill.com) worldwide free shipping van, magyarul ingyen szállítanak mindenhová. A normál postával történő szállítás némi időt igénybe vesz, ált. 10-15 munkanapot, de így érdemes rendelni. Viszont amennyiben az e-book reader mellett döntöttél, úgy nem érdemes a kínai piacon nézelődni, arra nincsenek annyira "rákattanva" jobb egy nagy márka készülékét választani, ahogy azt tetted is. Én úgy gondolom, hogyha az olvasás lesz az elsődleges cél, akkor jól választottál, s később ha lesz annyi félretett pénzed, akkor veszel majd mellé egy tabletet, ha úgy látod arra is van igényed.
2013. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!