Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi ez sárga bizgerát egy...

Mi ez sárga bizgerát egy lakóépület tetején?

Figyelt kérdés

Érzésem szerint ez valami repüléssel kapcsolatos dolog lehet, ez az épület a tököli repülőtértől van kb. 1 km-re.

Ez nem világít, nem csinál látszólag semmit. Valószínűleg 89 előtt még működhetett amíg az oroszok is itt voltak Tökölön. A kémény falára felerősített kapcsolódobozba van ez a sárga kütyü bekötve, ezen a kapcsolódobozon összesen 9 vízmentes kapcsoló/gomb van 3-3-3 mindegyik oldalán kivéve az alsón ahol a kábelek bemennek.


[link]


2013. aug. 10. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez valami antenna. Szerintem már az évek alatt besárgult. De a tartókonzolját nemrég csinálhatták mert az ott még nagyon "friss" anyag! Éppen csak kezd rozsdásodni, ha jól látom. Egyébként a mi házunk tetején is van ilyen, csak az az enyém. Wi-Fi antennák, és egy ettől jóval nagyobb dobozban van egy access point, és mindkettő kéményre van szerelve. Két helyen is vannak ilyenjeim.
2013. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges, hogy ha ez egy WI-FI antenna, hogy talán az ELMŰ-höz tartozó villanyórák kommunikálnak az ELMŰ hálozatjával ezen keresztül?
2013. aug. 10. 22:55
 3/5 anonim válasza:
Szerintem wifi antenna. A dobozból egy szürke kábel megy lefelé, ami UTP lehet, annak van ilyen szine. A dobozban pedig egy Access point, amire az antenna csatlakozik, a tápot pedig az utp-ből kapja.
2013. aug. 11. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Kérdező, teljesen helyénvaló az elképzelésed, mert ez simán előfordulhat. De nekem pár dolog furi:

1. Az ELMŰ nagy szokása, hogy ami az övé, arra egy nagy ELMŰ matricát szokott rakni. Itt nincs ilyen.

2. Másik antenna nincs a közelben? Ilyen kis mérettel nem hiszem, hogy messzire "ellőné" a jelet.

3. Az én Wi-FI panelsugárzóim majdnem 3x akkorák mint ez. Pedig igyekeztem minél kisebbeket választani.

Esetleg a közös képviselőt nem tudod megkérdezni, hogy ez mi és miért van fent?:) Neki illik tudnia.

2013. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd megint felmegyek a tetőre és megnézem jobban, hátha van akármelyik egységen valami írás és azt is megpróbálom megtudni, hogy a dobozból hová megy a kábel.
2013. aug. 12. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!