Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak LED fényforrásokkal? (hagyományos izzó helyett lenne)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném lecserélni a lakásomban a hagyományos izzókat (40/60W) LED-es fényforrásokra. Ezzel kapcsolatban szeretnék feltenni pár kérdést: Hol érdemes venni? Milyen márkát? Hidegfehér vagy melegfehér legyen? Mi az, amire még figyelni kell vásárláskor? Bármilyen tapasztalatotok van, írjátok meg!
2009. okt. 30. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek a kérdések engem is érdekelnek. Kedves kérdező, ha nem bánod egy plusz kérdéssel még megtoldom a tiédet. Pótméteres kapcsolóval lehet használni a ledes fényforrásokat? Mert azt hallottam hogy pótméteres kapcsolóval (az a fényerőszabályzós) csak a hagyományos izzókat lehet használni.
2009. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Erre válaszolnék is. Ha jól tudom, sajnos szabályzós kapcsolóval sem az energiatakarékos, sem a ledes izzókat nem lehet használni.
2009. okt. 30. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:

A fényerőszabályzós kapcsolóval valóban csak a hagyományos izzószálas égőket tudod használni.

A LED-es meg kompakt izzókban vezérlő elektronika van ami nem fog helyesen működni esetleg tönkre is meg a szabályzós kapcsolótól.

LED-es fényforrás: valóban elég kicsi az energia fogyasztása, viszont csak kis terület megvilágítására alkalma. Mondjuk egy olvasólámpa, vagy egy íróasztal megvilágítására alkalmas, mivel eléggé irányított a fényforrás.

Inkább a melegebb fényű használata célszerű mert az nem fárasztja a szemet, mivel ennek a fény spektruma van leg közelebb a természetes fénéhez.

2009. okt. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a LED-eknek irányított a fénye, viszont léteznek olyan izzók, amelyekben úgy helyezték el a LED-eket, hogy mindenfelé szórja a fényt. Pl. ezek: [link]


A hidegfehér vs. melegfehér dolgot meg azért kérdeztem, mert olvastam már mindenfélét. Például itt: [link] azt írják, hogy a természetes fényhez a hidegfehér LED-ek színe van közelebb, míg máshol azt, hogy inkább melegfehéret vegyünk.

2009. nov. 1. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:

A melegfehér a szemnek nyugtatóbb, de én ezt nem fehérnek, inkább halvány zöldessárgának hívom. :-)

A szabályozós (potméteres) kapcsolókkal meg csak azok az égők használhatók, ahol a fényt izzás révén állítják elő. (Mivel izzásnál ha kevesebb áramot kap, gyengébben izzik, ha többet, akkor kevésbé. A más elvű fényforrásoknál meg vagy megvan a működéshez szükséges áram, vagy nincs. Nincs átmenet.)

A hagyományoson kívül a halogén izzókat lehet még leszabályozni.

Egyébként szerintem a LED-égők legnagyobb hátránya, hogy elég kicsi a fényerejük, a legerősebb LED-égő olyan 3-400 lumen erővel világít (kb 30-40 wattos hagyományos izzónak felel meg).

2009. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
iro asztalomon volt LED-es lampa fejfajast kaptam töle,nem ajanlom.
2010. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
vigyazat,az energiatakarekos egöben higany van.
2010. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A gagyi olcso led lampaktol ne varj sokat en is majdnem bedöltem. kb 4000ft felett (külföld) léteznek 500-1200lumen közti ledlampak. A hagyomanyosnal a 40/60/100w nem egyenesen arányos a fényerővel! kb 2x-es a szorzó köztük. egy átlag led lámpa 350-400 lumen fényerejü mig a te 60asod otthon ~800! Nálunk 5-6ezerért és drágábban lehet olyasmit kapni ami 500 lumen feletti.
2010. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!