Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi kell a DJ-zéshez? Miket...

Mi kell a DJ-zéshez? Miket kell venni?

Figyelt kérdés

Szeretném majd elkezdeni a DJ-skedést, és a kérdésem az lenne, hogy mi kell hozzá, hogy tudjak rendesen mixelni stb stb... Meg azt is, hogy milyen programmal lehet mixelni? Lehetőleg küldjetek linket ahonnan lehet rendelni, meg persze az ajánlatokat is várom, hogy miből milyet kell venni, de lehetőleg azért ne legyen annyira drága.


Köszönöm előre is!



2013. aug. 26. 16:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
Kezdőknek ajánlott a Virtual DJ nevű program. Amúgy kell hangfelszerelés. Mélynyomó,keverőpult,erősítő. Ezekből a legjobbat kell venni, ha nem akarod, hogy a buli közepén kikapcsoljon az erősítő, mert túl hevült. Neked max 500-1000w-os basszus erősítő elég lesz.
2013. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, tudsz linkeket küldeni ezekről amiket felsoroltál?


Belinkelheted azt is, amilyen cuccokat te ajánlasz :)

2013. aug. 26. 16:43
 3/13 anonim ***** válasza:

otthonra bármit használhatsz. ajánlatom két cd lejátszó, és egy keverő. A hang pedig függ hogy hova. otthonra mind1, bulikba már komolyabb cucc kell.

Ne programmal akarj tanulni, azt sza..t sem ér.

djborze.hu

pako.hu

zajaruhaz.hu

2013. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem programmal fogok, vannak ismerőseim akik értenek ehhez akik elmagyarázzák, hogy kell ezt csinálni :)


Köszönöm a válaszod! :D

2013. aug. 26. 21:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Traktor + kontroller párosítást is, az is nagyon jó, sokkal jobban lehet használni, mint egy gagyi CDJ 100-as + egy Gemini/Behringer/stb. olcsó vacak keverőt.


Friendlyhouse, Zaj, Muziker, Pákó, ők a legjobbak, de nézz körül Árgépen, hogy milyen boltok vannak mostanság.


Kontrollerből ha lehetőséged van, akkor


Reloop Digital Jockey 2 Interface Edition, Pioneer ERGO, Numark Mixtrack Pro se szerönyű, Native Instruments cuccok Traktor-hoz, Vestax cuccok Serato-hoz, kb. ennyi. Gondolom 200 alatt szeretnél maradni, azalatt is bőven van alternatíva :)

2013. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utána lesek majd, köszi az ajánlataid :D
2013. aug. 27. 10:03
 7/13 anonim ***** válasza:

vezérlőkkel egy baj van.Az a ku..va sync gomb. Azt használja mindenki, és baromira dj-nek képzeli magát.

A másik hogy egy kontroller keverő része sosem lesz olyan mint egy igazi keverp (itt nem a behnrinegr, omnitronic keverőkre gondolok)

2013. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy kezdésnek, amíg nincs az embernek pénze egy normális Pioneer, Denon, A&H cuccra, addig a kontroller is bőven megteszi. A sync gombot meg nem kötelező használni, le lehet ragasztani. :)
2013. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
na de ki az aki leragasztja a sync gombot.
2013. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ne használd azt a k urva gombot és kész! Hidd el meg lehet állni! Sőt én rögtön átalakítottam, hogyha megnyomom, váltson át nekem a C-D deckre! Nem kell itt rögtön lealázni a kontrollereket. Főleg, hogy Traktor 2-ben kikapcsolhatsz minden vizuális segítséget a szinkronizáláshoz (kivéve a BPM számlálót)! Tehát nagyjából ugyan azt, ugyan úgy gyakorolhatod egy kontrollerrel, amit mondjuk CD lejátszókkal és keverőkkel kemény pénzekbe kerülne! Ha majd lesz rá pénzed, akkor majd lehet CDJ-t, nehagyisten bakelit lejátszót meg profi keverőket vásárolni, de kérdem én, otthonra kezdésnek, esetleg kisebb bulikba mi a francnak?? Főleg, ha netán megunja, vagy feladja a DJ szakmát, akkor hogyan fog megtérülni az a száz akárhányezer forint? Én amit ajánlanék neked az a Numark Mixtrack Pro + Traktor 2 párosítás. Természetesen kikapcsolni a legtöbb segítséget és nem használni a Sync gombot. Boltban pedig a Friendlyhouse.
2013. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!