Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik az a fényforrás,...

Melyik az a fényforrás, amelyik bírja a sűrű villogtatást hosszú ideig?

Figyelt kérdés
Készítenem kellene egy olyan lámpát, amely folyamatosan villog, mintha ki akarna égni. Ismerősökkel csinálunk egy "labirintust" egy pincében, és oda kellene.
2013. szept. 2. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember de én a led-et mondanám. A hagyományos tuti nem húzza sokáig a kompaktnak meg kell némi idő mire teljes fénnyel világít. A ledekkel viszont szoktak "villogni" szal szerintem annak nem árt.
2013. szept. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő tápegységgel a LED. De akkor úgy kell megoldani, hogy a tápegység villogtat, nem pedig egy relé kapcsolgatja ki-be.
2013. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem led, akkor ne a lámpát villogtasd, hanem valami árnyékolót mozgass előtte. A villogós autók villogója igazából folyamatosan világít, csak egy burát forgatnak körülötte, így egy pontról nézve villogásnak látszik.


A vasúti fénysorompó lámpái pedig valójában nem villognak, hanem csak elhalványodnak, ez megnöveli az élettartamukat. Nappal ez is villogásnak látszik, éjszaka megfigyelhető, hogy nem alszik ki teljesen.


De szerintem is a led a legjobb megoldás, de ha azt valamiért nem tudod megoldani, ezekkel is próbálkozhatsz.

2013. szept. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt sorbakötöd

[link]

ezzel

[link]

2013. szept. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 menta34 ***** válasza:

#4 ez gyorsan fog villogni szerintem, régen csináltunk ilyet.

Viszont azon gondolkodom milyen lehet 2 gyújtót sorba kötni az izzó előtt?:)

2013. szept. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fénycső gyújtó egy pár óránál többet nem bír.
2013. szept. 2. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Óóó, én régen sok évig használtam ugyanazt a glimmgyújtót évi 3-4 bulin a "világításhoz", színes égőkkel. Tényleg nem rossz ötlet. De főleg olcsó.
2013. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!