Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos kandalló központi...

Elektromos kandalló központi fűtésre lehet kötni?

Figyelt kérdés
Az eleganciát akarom kombinálna az ésszerűséggel, berakok egy elektromos kandallót a nappaliba,de amit termel meleget, azt nem csak abban a szobában akarom felhasználni hanem mindenhol, ezért szeretném bekötni a központi fűtés rendszerébe, van ilyen elektromos kandalló ?

2013. szept. 26. 17:44
 1/3 emir72 válasza:

Az elektromos kandallók jellemzően kátványkandallók, pár kW-os teljesítménnyel. Kiegészítő fűtésként megfelelnek, de központi renszerre kötve elvész a teljesítményük.

A hazai magas "elektron-árak" miatt, az elektromos fűtés legfeljebb hőtárolós kályhákkal rentábilis - kivéve ha megadnak termeled az áramot.

Kanadában vagy Norvégiában találkoztam nagyobb teljesítményű készülékekkel, amik már rendszerre köthetőek, de ott is a fő fűtési rendszer kiegészítéseként használják őket.

2013. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is csak kiegészítésnek gondoltam. Esetleg tudnál ajánlani valamilyen tipust... Sziget üzzemódú napelemről menne addig ameddig az akksik bírjàk.
2013. szept. 28. 07:59
 3/3 emir72 válasza:

Konkrét típust nem tudok ajánlani, de mivel nagyon egyszerű szerkezetek nem nagyon tudsz mellényúlni, ha kerülöd a legolcsóbbakat.

10-15 éve mi a német AKO márkát forgalmaztuk (ők gyártottak a Philipsnek és a Siemensnek is) de már rég leépítették ezt a profilt, az olcsó kínai vackok miatt.

Szerintem a napelemes forrásodat kérdezd, hátha tud ajánlani jó hatásfokú készüléket.


Olyat keress, amit már pár éve forgalmaznak, lehetőleg megbizható forrásból. Nehogy úgy járj, mint egyik kuncsaftunk, aki pár éve a mi árainknál 2-3%-al olcsóbban szerezte be a hőtárolós kályháit, most pedig az időközben megszünt importőrtől nem tud hozzá alkatrészt szerezni.

2013. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!