Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes puffertartályos...

Érdemes puffertartályos rendszert kiépíteni vízteres kandallóhoz?

Figyelt kérdés
Kb.120m3 légtérhez szeretnék radiátoros fűtést, vízteres kandallóval, de egy szaki azt mondta, a pufferrel (1000l-es) max 3-4 órát tudom kitolni a fűtés időt, aztán újra rakni kell a kandallóba.Ha ez így van, nem éri meg szerintem.Van valakinek ilyen rendszere, tényleg csak ennyi?Olvastam a neten, hogy 12 órát bírja.A szaki nem hiszem hogy maga ellen beszélne, mert az neki plussz pénz lenne, ha bonyolultabb a rendszer.

2013. ápr. 26. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű. Attól függ a dolog, hogy mennyi víz van összesen a rendszerben, de attól is, hogy mennyire van hideg kint. Ha -20 fok van, akkor persze hogy néhány óra alatt kihűl, de ha kint mondjuk csak 5 fok van, akkor pont arra jó a puffertartály, hogy este tüzet raksz, felmelegíted a vizet, és az jó sokáig tart.

Szerintem megéri puffertartályt csináltatni, nem feltétlen az anyagiak miatt (elég sokára térül meg a dolog, főleg mert leginknább az őszi-tavaszi időben spórolsz vele, az meg mostanában finoman szólva is elég rövid), hanem azért, mert kiegyenlítettebb a házban a hőmérséklet. És nagyon jó, amikor nem a 18 fokos szobában ébredsz, erre pedig pont elég akár az a 3-4 óra is.

2013. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szokratesz ***** válasza:

Akkor Neked egy kb 45-50 m2-es házad van. Ehhez 1000 literes puffer bőven megfelelő. Nekem egy 140 m2-es ház van. Ehhez csináltam egy 30kw-os kazánnal és 1000 literes pufferrel fűtést. Nálunk tényleg arra jó a rendszer, hogy este 8-9 körül teszek a tűzre és reggel is 21 fokos szoában tudunk kelni. Este nem kell túlfűteni a házat (mondhatom, hogy folyamatosan 21-22 fokra van beállítva a termosztát) így nem pazaroljuk feleslegesen a fát.

Tehát én azt mondom,hogy vágj bele.

Szerintem helytálló a Te esetedben a 12 óra. Lehet a szaki még nem rakott össze ilyen rendszert aztán így kerülte ki elegánsan a problémát.

2013. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A ház alapterülete 30m2, két szinten összesen 60m2.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. ápr. 28. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!