Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagy fényerejű ledes megvilágí...

Nagy fényerejű ledes megvilágítással rá lehetne segíteni a napelem áram termelésére?

Figyelt kérdés
Tudom hogy hülye gondolat de a fény az fény, jönnek az egyre nagyobb teljesítményű LED-ek és trükkös módszerrel lehet megérné. Csak épp nincs napelemem tesztelgetni.

2013. okt. 23. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Rá, de minek?

Lehet a napelemet lámpával gerjeszteni, de a befektetett energia töredékét kapod vissza.

2013. okt. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy csinálhatnál szélerőművet, amit ventilátorral fújnál.
2013. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha létezne a 100%-os hatásfok, akkor is felesleges lenne, hiszen ami többlet energiát jelent a led világítás, annyit felemészt a led is. Mivel azonban sem a napelem, sem a led hatásfoka nem 100%, ezért veszteséges lenne.
2013. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, felgördítettem a témakör megjelöléshez, hogy véletlenül nem a "tréfák"-ban vagyok-e?


A napelem hatásfok kb 20% körül lehet.

Ahhoz, hogy ez elegendő mértékben teljesüljön is, az összes led által kibocsájtott fényt rá kell koncentrálnod a napelem felületére. Gyakorlatilag addig alakítgatod a fényt amíg el nem fogy haszon nélkül.


Így kb 60% hatásfokkal átalakítja a LED az elektromos energiát fénnyé és a fényt abból további 80% veszteséggel a napelemnél ismét át tudod alakítani elektromos energiává, de minek?


Tényleg, annak mi értelme volna, hogy a drága napelemmel megtermelt és a szintén nem olcsó leddel létrehozott fényt megint jóval kisebb enegiává alakítsd tovább folyamatosan?


Ez egy önmagát erősen csillapító folyamat.

2013. okt. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!