Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » AZ ENERGY SAVER PRO készülékrő...

AZ ENERGY SAVER PRO készülékről tudnátok véleményt mondani, valóban csökkent a villanyszámlátok a használatával?

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
2013. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

NEM!!!

Ne dőlj be...!!!

2013. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 _Jessy_ ***** válasza:
100%
Ó hát persze. Megspóroltam 18 ezret azzal, hogy nem vettem meg :D Be ne dőlj nekik, mivel rohadt nagy kamu az egész.
2013. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2013. nov. 3. 18:04
 5/10 Senki Márk válasza:
61%

Ez a típusú gép azt tudja, hogy amikor egy kapcsolóüzemű eszközt (pl. mosógép motort) bekapcsol az ember, akkor van egy néhány miliszekundumos túláramos felfutás, ami elégtelen a biztosító kioldásához, de a felvett teljesítmény hirtelen sok lesz egy pillanatig. Az eszköz ezeket a megugrásokat simítja el, ha a villanyóra és a fogyasztó között foglal helyet. Legalábbis ezt a leírást szokták róla adni. (Nem próbáltam még.)

Ez csak a motor jellegű fogyasztóknál, fűtőszálaknál, munkagépeknél működik, így egy nem kapcsolóüzemű plazmatévé fogyasztásában semmi változást nem okoz!!!

Az említett eszközök esetén a lehetséges megtakarításban 10% alatt a reális, így a teljes számla mondjuk 5%-a, ami ténylegesen megtakarítás, más változást nem nagyon fogsz tapasztalni.

Másrészt ilyen eszközt 2-3-4 ezer forintért lehet kapni, tehát 18-ért bődületesen drága!

2013. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a magyarázatot, meggyőző volt.
2013. nov. 9. 08:34
 7/10 voxhumana válasza:

Szerintem is csak beetetés, akár az On-line Salary Solution!

Bedőltem, megszívtam.

2013. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha tényleg úgy működik ez a berendezés, ahogy állítják, akkor egy egyéni fogyasztónak semmi változást nem fog okozni. esetleg ipari fogyasztóknál lehetne haszna, de ott meg eddig is volt fázisjavítás beépítve, mivel igen vastagon fog a szolgáltatók ceruzája, ha nem csinálod meg.
2013. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 jano5691 válasza:
72%

Ha tényleg csak az indulási áramlökést csillapitja, akkor az észrevehetetlen fogyasztás csökkenést okozhat csak. Gyakorlatilag nullát. De abban a fika áramkörben semmi olyan elem nincs, ami ezt képes lenne elvégezni.

Egyébként ezt hivnák lágyinditónak, de azt inkább a hálózat védelme érdekében szokták alkalmazni és jellemzően nem háztartási környezetben. Bár pl. az asztali körfűrészemben is van ilyen és nagyon jó ... hogy nem kell a biztositékhoz rohangálni :-).

A plazmatv (tápegysége) egyébként jellemzően kapcsolóüzemű, de ennek szerintem semmi köze a tárgyhoz, úgymint a fázisjavitásnak sem a villany fogyasztáshoz.

Szerintem az ilyen ES PRO témákat bűnügyként kellene kezelni, merthogy tiszta csalás az egész.

2013. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös nálad egy villamos forgógépnek mióta van köze a kapcsoló üzemhez? :D:D:D Azt se tudod mi az a kapcsoló üzem...


Megjegyzem, az indításhoz szükséges többlet energiát mindenképpen fel kell vennie a fogyasztónak, ezt esetleg időben lehet elnyújtani, hogy ne legyen akkora bekapcsolási áram. De attól még az eredő felvett energia megmarad.


Ez a cucc úgy működik, hogy a villamos forgógépek, és egyéb induktív jellegű fogyasztók felvett meddő teljesítményét csökkenti. Ez jó üzlet, csak a szolgáltatónak. Mivel a villanyórád csak a hatásos felvett teljesítményt méri, a meddőt nem.

El tudom képzelni, hogy valamelyik nagy energiaszolgáltató indította el ennek a vacaknak a gyártását, hogy csökkentse a szükséges energia termelést úgy, hogy a fogyasztókon ugyan úgy be tudja hajtani a villany árát ahogy eddig. 21. század egyik legnagyobb parasztvakítása.

2014. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!