Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt a fajta...

Hogy hívják azt a fajta kapcsolót ami csak benyomáskor zárja az áramkört?

Figyelt kérdés
Tehát hogyan tudom megkülönböztetni az BE/KI kapcsolótól? Bicikli féklámpához kéne, lehetőleg nyomógombos.

2013. nov. 12. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:

nyomókapcsoló (nyomásra zár), de nem ilyet használnak(ugynis ezt teljesen be kell nyomni, hoyg zárjon), hanem

olyan kell, ami az 1-2 mm benyomástól már kapcsol(zárja az áramkört). Ehhez 2 dolog kell: 1. nyomókapcsoló alapból zárt(nyomásra nyit) 2. egy inverter ami az 1. kapcsoló kimenetét fordítja meg.

2013. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te magad írtad le: nyomógomb!

[link]

2013. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Köszönöm a választ!

Tehát ez az invertáló kapcsolás, megnéztem a kapcsolását már értem. Lehet kapni ilyen invertert vagy lehet kapni inverteres kapcsolót? Vagy hogy tudnám megoldani?

2013. nov. 12. 15:51
 4/7 anonim válasza:
Persze, villanyászati szaküzletben elmondod a hasfájásod, és örömmel segítenek neked "gyógyírt" adni rá. Jó esetben még választhatsz is különböző típusok közül. ;)
2013. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1-nek:

Kerékpár féklámpához inverteres kapcsoló?

Nem bonyolítod túl a dolgot?

Egy mikrókapcsoló már 1-2 mm. nyomásra átpattan!

2013. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5-nek:

Az is megfelelő, sőt egyszerűbb is :) . Én a nyomógombos verzióra írtam le a megvalósítást.

2013. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Keselyű válasza:

Mikrokapcsolót oda aplikálod a kék pofák felett lévő rövid bovden szakaszhoz, a mikrokapcsoló karját (mert ugye csak olyant illdomos venni) meg a bovdenhez rögzíted! Ahogy meghúzod a fék kart, értelemszerűen mozdul a bovden is, ez olyan folyamatot hoz létre a kapcsoló belsejéen, hogy zárja az érintkezőt. ;) Ennek hatására a világítótested, nagy fénnyel működni kezd. :) Nekem tökéletesen működik! :)



Üdv!


Én

2013. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!