Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezhet az h egy 12 db kis...

Létezhet az h egy 12 db kis LED-vől álló fényforrás 220V-os?

Figyelt kérdés

annyira megtévesztő, mert fekete és piros vezetékei vannak, na de 12 V-ra nem reagál egy kicsit se, és a lámpára pedig semmi sincs ráírva.


most akkor merjem én ezt a 220-ra kötni?


2013. nov. 15. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, de találomra semmiképp nem kötözgetnék hálózati feszültségre, javaslom te se tedd, mert életveszélyes.
2013. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ami ~230V-ra van szánva, annak kettős szigetelésű vezetéke van, és belső szigetelés barna, kék, zöld-sárga, vagy fekete, kék, zöld-sárga, kéteresnél zöld-sárga nélkül. Vékony piros fekete vezetéket ezedbe ne jusson 230-ra kötni.
2013. nov. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát akkor marad az egész rejtély ... :(

na de 12 V-ra rátettem, és egyszerűen semmit se csinál, mert először én is erre tippeltem. na de mivel több ilyen darab is van, ezért akarom tudni, mert annyira mégse olcsó dolog sztem h most emiatt kidobjam a kukába.


oké veszélyes, értelek, na de ha rákötöm a 220-ra, és kimegyek a szobából aztán úgy nyomom fel a biztosítékot kintről, akkor túl sok bajom nem lehet, nem igaz? max szétég az egész a frászba, viszont akkor is marad rejtély h vajon akkor hány volt is kell ennek .. NEM IGAAAZZZZ!

hogy adhatnak ilyet a kereskedelmi forgalomba, amin az ég világon semmi de SEMMI felirat nincs????

2013. nov. 16. 08:30
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es:

én is így gondolnám, na de és akkor véleményed szerint mégis hány V-ról megy ez az átkozott lámpa?

2013. nov. 16. 08:31
 5/7 A kérdező kommentje:
összesen annyi támpont van h 12 db kis fehéres-lilás fényt adó félgömb alakú LED van mindegyikben, ennyi. semmi más infó nincs.
2013. nov. 16. 08:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha sorba vannak kötve a ledek, akkor valószínű hogy ennek a modulnak volt valami saját kapcsolóüzemű tápja. (a táp _ÁRAMERŐSSÉGRE_ szabályozott, nem feszültségre). Könnyen lehet hogy kell neki akár 36V, és felvesz 100 mA-t, pontosabban ha teszem azt 100 mA áramot igényel, akkor 36...40V fog esni rajta, és akkor kb 4 wattos modul, ami hihető is.

De pontos típus nélkül csak a hasamra ütöttem, de csak valami ilyesmi lehet.

2013. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát igen, így logikus lenne, na csak ahogy mondtam, egy k betű sincs az egész lámpán, ezért továbbra se tudok semmi konkrétat mondani.

de még az se látszik h sorba vagy párhuzamosan vannak-e kötve a ledek , mert be van öntve valami nem átlátszó de szilikon-szerű anyagba, körben és alul pedig műanyag. csak a ledek teteje látszik ki, az aljából semmi.


de oké, akkor próbálkozok folyamatos feszültség-emeléssel, 18 V stb 25-30-40 V ...

2013. nov. 16. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!