Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » PIC programozást tanulok! Mit...

PIC programozást tanulok! Mit jelent a TRIS? Minek a roviditese? Nemtudom higy milyen szavak mozaikja! Koszonom a valaszokat!

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a tristate rövidítése. Tristate = háromállapotú ki/bemenet, vagyis lehet kimenet, bemenet, vagy nagyimpedaciás állapotban.
2013. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából ma tanultuk csak, de én ugy tudom hogy az I/O lábaknak az irányát Mutatja meg a TRIS. tehát 2 állapota lehet. be , ki. tanárom aztmondta hogy szerinte nem a TRIState.:\ Köszönöm a hozzászólást.! Nem tudjuk megfejteni h mi az ! :D Másik controllereknél DDR a neve. az meg egyértelmű. de itt .. :\
2013. nov. 28. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig én konrétan találtam egy linket is, ahol írták, hogy tristate, de már nem találom. Amúgy tudom, hogy két állapota lehet szoftverből, de akkor is háromállapotú kapuk, mivel totem pole felépítésűek.
2013. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"TRIS (tri-state) Registers. TRIS registers configure the data direction flow through port I/O pin(s)."

(Egy pdf, nem tudom berakni a linket.)

Amúgy le is van írva, hogy háromállapotúak, de a nagyimpedanciás állapot nem érhető el szoftverből, nem arra való.

2013. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap irom a tanáros véleményét! Udv!
2013. dec. 1. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!