Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudok egy H7es autó...

Hogyan tudok egy H7es autó fényszóró izzót meghajtani házilag?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Akvárium fölé szeretnék világításnak egy H7es super white 12v/55w fényszóró izzót beszerelni. Van egy 12v adapterem ami 4A tud, de arra rákötve csak alig pislákolt az égő. Rákötöttem kocsi aksi töltőre ami tud 6-12v tölteni 6A azzal tökéletesen világít. De az nem az enyém sajnos. Mire tudnám rákötni házilag, hogy menjen? Pc táppal nem működne a dolog? Válaszokat előre is köszi mindenkinek!

2013. nov. 28. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A PC táp tudtommal 5 V-ot ad ki.

Az izzód 55 W-os : 12 V = min. 5 A áramerősség kell neki.

Valszeg másik adapter után kéne nézned...

2013. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a PC-tápegységbe bele kell piszkálni, hogy tápegységnek lehessen használni. Ezt csak az elektronikában igen jártasak tehetik meg. Mások számára ÉLETVESZÉLYES.
2013. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajátmagad meg is válaszoltad a kérdésedet.Vegyél akksitöltőt ami a tiéd.Olcsóbban megúszhatod ha csak egy trafót veszel,mert egyenirányítani felesleges.De megéri? Miért nem jó a 230 voltos? bedugod a konnektorba aszt világít,kész.
2013. nov. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem takarékos megoldás. Rengeteg hő keletkezik, amivel nem tudsz mit tenni, csak fűt feleslegesen.


Akvárium fölé mérettől függően használj fénycsövet, vagy kompakt fénycsövet. Mindkettőből van kifejezetten nappali.

2013. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem sokkal vagyok előrébb sajnos :D Utolsónak köszönöm, de most is kompakt csöveket használok. 70 wattnyi kompakt cső van fölötte, a növények szépen fejlődnek, de körübelül havonta kell cserélni őket, mivel a csövek elhasználódnak, átlép más színspektrumba amitől megjelenik az ecsetalga. Direkt nappali hatású 6500 kelvinesek. És havonta kiadni 3 ezret csak világításra elég húzós. A lumen számuk persze több, mint egy xenon hatású fényszóró izzónak, de ez sokkal vakítóbb fénnyel világít, és az a lumen amit lead az is elegendő a növényeknek, mivel nem túl fényigényes fajtákkal van tele ültetve. A fénycsőből meg minimum 3x18w kellene. Az elektronikával csövekkel együtt 10 felett lenne... És akkor még össze is kell építeni valamilyen tartóba. Tehát a kérdés még mindig adott. Várom továbbra is az ötleteket!
2013. nov. 29. 20:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nem haragszol, milyen kompakt csövet használsz? Én 20W-s tungsram 6500K-s típusokat. A 30l-esek fölött van egy-egy. Ez két akvárium, az egyik növényes, egy meg a keltető/csigás. Napi 8 órát mennek, és kb évente kell cserélni. Persze páramentesítettem a foglalatot, és egyébként is védve van.
2013. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2x20w philips 6500k és 1x27w megaman. Ez világít egy 130 literes erősen növényes aksi fölött. És nem azt mondtam, hogy kiégnek, ezért kell őket gyakran cserélni. Hanem a napi 11 órás használat mellett körübelül havonta, kéthavonta kell cserélnem őket, mivel elhasználódnak és már nem 6500k világítanak. Ettől előjön az ecsetalga az aksiban. És egy ilyen cső nem két forint..., hanem közel 2 ezer darabja.
2013. nov. 30. 07:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha annyira ragaszkodsz az autóizzóhoz,akkor böngészel vaterán egy megfelelő teljesítményű 220/12 voltos Kaposvári trafót egy-két ezer forintért,csatlakoztatod az izzókat és máris kész a boldogság.A mai kínai akkumulátortöltők nem tudom mennyire díjaznák a folyamatos üzemet,nekem erős kétségeim vannak,meg nem érnek tíz forintot se,a trafó sokkal olcsóbb.De számíts rá hogy semmivel nem lesz olcsóbb mint a kompakt fénycső.
2013. nov. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A tungsram ilyet nem csinált. De egy 13 literes akksihoz illene megcsinálni a normális világítást, még ha drágább is.
2013. nov. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a trafós ötletet, körbenézek hol lehet kapni a kózelemben. Kedves utolsó válaszoló. Elhiheted, hogy ha lenne rá keretem, nem gányolnék ilyen DiY megoldásokkal. De sajnos manapság Magyarországon hiába dolgozik az ember orrba szàjba, nagyon kevês embernek adatik meg a lehetőség, hogy annyi pénzt fordítson a hobbijára amennyit szeretne. Így az átlagos keresetű akvarista abból gazdálkodik amiből tud. De félre értés ne essék, ha adsz rá pénzt, szîvesen összerakok egy profi lámpa szettet.
2013. nov. 30. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!