Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell bekötni az "égve...

Hogyan kell bekötni az "égve felejtett autófényszórók" érzékelőt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Többször megjártam már, hogy leparkoltam valahova és égve felejtettem az autó fényszóróit. Szóval vásároltam egy ilyen érzékelőt.

[link]

[link]

[link]


A rajz szerint a biztosítéktáblára kell rákötni, ám azt nem köti ki , melyik biztosítékra. Szóval mindegy? Annyit próbáltam, hogy rákötöttem egy 12 voltos elemre, és sípol. Szerintem valahogy úgy működhet, hogy amikor megy az autó motorja és égnek a fényszórók, van töltés is és kb. 14,2 volt a feszültség, itt "hallgat" az érzékelő, ám ha megállítom a motort, a feszültség leesik és elkezd sípolni. Valakinek valami ötlet? Próbált már hasonlót?



2013. febr. 13. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ja ez engem is érdekelne,én is jártam így...
2013. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Szerintem valahogy úgy működhet, ..."

Nem.

A rajzán is rajta van hogy a biztikhez kell kötni.

A lámpáéhoz és valami máshoz ami a gyújtásról megy.

A lámpa felé legyen a pozitív.

2013. febr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt a lámpa pozitívjára és az ajtókapcsolóra (ami negatív) kell kötni. Semmi köze a töltő feszültséghez meg ilyenekhez, ebbe nincs semmi elektronika. Tehát úgy működik, hogy ha ég a lámpa és nyitva az ajtó kap feszültséget és sípol. Ennyi :)
2013. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Előző! Igazad van, valóban úgy van, ahogy mondod. Aztán én is rájöttem, hogy az "érzékelő" nem más, mint egy 12 volttal működő kicsi "duda". Mind kísérletezgettem, hogy már akkor szóljon, amikor leveszem a kontaktot, de nem jött össze. Utólag rájöttem, hogy a biztosítéktáblán az összes biztosíték "plusz". Szóval maradt az ajtós megoldás, ég a lámpa, kinyitom az ajtót, sípol.
2013. febr. 15. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!