Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 16 ill. egy 36 amperes...

Egy 16 ill. egy 36 amperes hálózat hány watt fogyasztást bír el?

Figyelt kérdés

2013. nov. 30. 16:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
92%

Köszönöm szépen az értelmes, és érthető választ.

A témában már csak annyi kérdésem lenne, hogy ha az erőműben ténylegesen ezeket a feszültségértékeket állítják elő, és utólag transzformálják csak fel, akkor miért nem célszerűbb ezt úgy megoldani, hogy eleve magas feszültségű áramot állítanak elő, így nem kellene bajlódni a feltranszfolmálással (aminél ugye valahány százalékos veszteség lesz a hőtermelés miatt)

Ajjaj..

Előző válaszoló nagy türelemmel leírta a rendszert, de részletekbe nem ment bele, a lényeg szempontjából nem is volt rá szükség. Nem 230/400V-ot állítanak elő a generátorok. Itt Te is megnézheted...

"villany.uw.hu/‎

Az eromuvek generátorai 6…18 kV nagyságú feszültséget állítanak elo. ... nagyobb távolságokhoz szükséges energiaátvitelre, ezért a generátorok feszültségét ..."

Nagyobbat azért nem, mert tekercselési, szigetelési gondok lépnek fel, kisebbet meg azért nem, mert nagy áramok folynának, az sem szerencsés. Hidd el, az optimumot választják.

A távvezetékek meg 100 000-1 0000 0000 V feszültséggel továbbítják az energiát, ismét azért, mert így a leggazdaságosabb...

2013. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

9-es ez tényleg nagyszerű összefoglalás. Hálás vagyok érte!

7 év távlatából is hasznos volt!


Biztos tudsz rá hasonlóan egyszerűen válaszolni ezért ide írom:

Én nekem az nem világos hogy a csúcs effektív értékére hogyan jön ki a 325V?

Valamint az elején:

"Van egy generátor, aminek a forgórészét gerjesztik a terheléstől függően, hogy ne változzon a terheléstől a feszültsége"

Ezt hogyan teszik?

Terhelés - áram alá helyezés nem?

2020. dec. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!