Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyborotvát vissza lehet...

Villanyborotvát vissza lehet vinni 3 napon belül akkor is ha már kipróbáltam?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny a bőröm, a rendes borotválkozástól mindig kipattogzik ezért szeretnék tenni egy próbát villanyborotvával is. Szeretnék egy jobb fajtát venni, ami 20ezer körül figyel, de ha attól még rosszabb lenne a helyzet, akkor nem tartanám meg. 3 nap alatt biztos ki tudnám próbálni, de ha esetleg nem válik be és visszaviszem és azt mondom, hogy nem bírja a bőröm vissza fogják venni? Van esetleg olyan üzlet, ahol vissza lehet vinni villanyborotvát, ha nem válik be?
2009. nov. 22. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Három nap alatt nem tudod kipróbálni. Eleinte iritációt okoz a villanyborotva is, de elég hamar meg lehet szokni. A "Braun típusú" (szita alatt alternálo mozgást végző kések) kevésbé. Ezzel viszont csak akkor tudsz simára borotválkozni, ha egy irányba nő a szakálad.

Ha van benne forgó akkor inkább "Philishave típus" (három kör alakü szita forgó kések) a nyerő.

Én személy szerint pengével maximum heti kétszer borotválkozhatok iritáció nélkük.

Braun minimális problémát okozott, csak ha túl sokat gyötörtem a bőrömet vele. Csak éppen nehéz volt simára borotválni a forgókat.

Philips kb egy hónapig okozot kisebb-nagyobb iritációt, azóta (3 éve) tökéletesen működik.

25 éve borotválkozom, nem naponta, de rendszeresen.

2009. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Igaza van az előttem szólónak, de hogy kérdésedre is választ kapj, nem hiszem hogy visszavennék azért mert neked nem jött be. Max ha valami baja van, de azért mert neked irritálja a bőröd... kizárt hogy visszavegyék.


Ez olyan mint ha egy ágyat veszel és vissza akarnád vinni mert nem kényelmes...

2009. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindkét választ, elsőnek külön köszönet az infóért.

Többé kevésbé egy irányba nő a szőr, úgyhogy lehet teszek egy próbát a braunnal.

A baj az, hogy nagyon gyorsan nő ezért max 2 naponta neki kell esnem.

Egy forgósa van a haveromnak, sose használja, lehet kölcsönkérem tőle egy néhány hetes tesztüzemre hogy megnézzem, megszokja-e a bőröm.

Ha jársz még erre: eze kszerint Te úgy tapasztaltad, hogy a villanyborotva kevésbé irritáló, mint a normál? Tehát van esélye, hogy megoldódik vele a gondom?

Illetve: villanyborotválás előtt van valami ajánlott kezelés? Utána mivel érdemes kenni az arcot? Van rá valami külön cucc, vagy ugyan azok, mint a hagyományos borotválás után?

2009. nov. 22. 15:15
 4/6 anonim ***** válasza:
ha félsz attól, hogy érzékeny a bőröd, én olyan philipset vettem páromnak, amiben van egy zselés patron, zselé jön ki belőle borotválkozás közben. Neki is érzékeny a bőre, de ettől mindig szép és megszerette nagyon.
2009. nov. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok és jártam erre...:)

Igen, össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Én (bőröm) legalábbis máig nem tudtam megszokni a pengét, pedig egyébként jobban szeretem, annak ellenére, hogy szorgalmasan próbálkoztam. Mint mondtam maximum heti 2 alkalommal tudom elviselni kiütések nélkül.


Valószínűleg pár hét alatt megszokod. Arra kell vigyázni, hogy ne hagyd nagyon megnőni. Ilyenkor nehezebben vágja le, többször kell rajta végigmenni, jobban rányomni, azt pedig nem szereti a bőr. Nekem ha megnő (több mint3-4 napos), előtte hajvágóval szoktam rövidre vágni, vagy pengével borotválkozom.


Létezik borotválkozás előtti arcszesz, krém de én sosem próbáltam őket. Sosem tartottam fontosnak, attól még lehet jó. :) Utána talán van külön villanyborotvához is, de szerintem kár vele foglalkozni, ami jó volt penge után, jó lesz villanyborotva után is. Nekem ez vált be:

[link]

2009. nov. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok. Közben találtam. Ha van kedved olvasgasd ezt:

[link]

2009. nov. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!