Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 32A-es C típusú (lomha)...

32A-es C típusú (lomha) kismegszakító hány amper csúcsáramot bír el rövid ideig? Kb.20 másodpercet kellene bírnia 64A terhelésnél.

Figyelt kérdés
11kW-os motort indítok lágyindítón keresztül. A lágyindító két fázist korlátoz de egy fázist átenged egy az egyben (64A). Ez kb. 5 másodperc múlva vágja a 25A C típusú biztosítékot. A motor fix csillag indítású, így azzal nem variálhatok. Elképzelt megoldások: hálózatbővítés, frekvenciaváltó . . . egyéb ötlet?

2013. dec. 19. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 3*32 amperes betáp, és egy null átmenetes kapcsoló is elég lenne.

Amúgy milyen motor? Gondolom aszinkron gépről van szó.

2013. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem megy, akkor D osztályú megszíkatót is ki lehet próbálni.

Viszont ha a hálózat csak ilyen 16-25 amperre van méretezve, én nem rángatná, 60+ amperrel.

2013. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt van pár karakterisztika, hogy a névleges áram x szeresén hány másodperc múlva old ki.


[link]


Elvileg a B32-nek is el kéne bírnia 20 másodpercig a névleges áram 2x-esét, a névleges áram 3x-osától vannak differenciák a kioldásban.

Egy 0 átmenetes kapcsolóval, kibírja a C32 is.

2013. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy honnan szedted a 64 ampert? Ez a motor folyamatos üzemnél 16 amperrel terhel egy fázist. Bekapcsolás pillanatában fázisonként 80-100 ampert is felvehet. De ez nem állandó, exponenciálisan hozzá simul a névleges áramhoz. 64 ampert is csak egy pillanatra éri el.
2013. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindenekelött köszönöm a gyors válaszokat.

1-es válaszolónak:

11 kW-os Siemens robbanásbiztos asszinkron motor, 2940-es fordulattal, fix csillag bekötéssel.

2-es válaszólónak:

A főgerinc 32A-ra van kiépítve a bővíthetőség miatt, az ELMŰ 25A C biztosítékokat tett az óra alá, ezt lehet cseréltetni D típusúra ha pl. hálózatbővítést kérek 32A-ra?

3-as válaszolónak:

Köszönöm az infót, tanulmányozom! Mit össze kerestem egy ilyen táblázatot . . .

4-es válaszolónak:

A 64A-t lakatfogóval mértem. Üresjáratban 10 körül mértem, normál terhelt állapotban pedig még nem tudtam kipróbálni. A 60-64 ampert (ha úgy viselkedik mint üresjáratban) akkor a névleges fordulat eléréséig fel fogka venni szerintem. Üresjáratban 40A-en tartotta mindaddig míg el nem érte a fordulatot, utánna leesett 10A-re. Elvileg kijönnek a számok üresjárat 10/40A terhelve 16/64A tehát az indítási áram négyszerese a névleges fordulaton felvett áramnak. (A 16 ampert honnan vetted? Tapasztalati érték vagy a példámól számoltad vissza?)


További kérdés mindenkinek:

Mi az a null átmenetes kapcsoló?

2013. dec. 19. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:

A Moeller-nek van egy nagyon jó táblázata, ami kirajzolja az indítási áramot, mellé pedig a kismegszakító kioldási görbéjét. Tud magyarul is, letöltheted innen: [link]

Jó becsléssel adja meg a karakterisztikákat, a General fülön beírod hogy Ma és már magyar is.

Az MCB fül a kismegszakító, a MOT fül a motor, de megtalálsz benne minden Moeller védelmet.

Jó szórakozást hozzá, ha kérdésed van válaszolok.

Ja, a nullátment kapcsoló általában egy szilárdtest relé ami akkor kapcsol, amikor az áram értéke a perióduson belül 0 közeli, régebben létezett érintkezős változata is. Ez viszont a te gondodon nem segít.

2013. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első 4 válaszoló vagyok. :D

2-esre válaszolva: nem tudom hogy ehhez kell-e engedély az ELMŰ-től, ahhoz szerintem nem kell, hogy C helyett D osztályt rakj fel, de ahhoz, hogy 25 helyett 32-eset, azt nem tudom.

4-esre válaszolva: a ~16 ampert igen számoltam a motor teljesítményéből. Viszont abban a lakatfogóval mért 64 amperben ne legyél olyan biztos, az nem egy állandó érték, a lakatfogó csak egy átlagot mutatott. Ezt pontosan egy hagyományos mutatós, deprez műszerrel lehetne megnézni (szigorúan sönt ellenállással ekkora áramnál), hogy mely időpillanatban mennyi az áram eff. értéke.

2013. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még egy kis infó a helyes számoláshoz:

A 11kW az mechanikus teljesítmény. A villamos teljesítményt úgy kapod, ha elosztod a hatásfokkal.

Pl.: 11kW, n=90% akkor 11/0.9=12,22kW, az áram pedig I=17,71A

A motorod pólusszáma pedig 2.

2013. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!