Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mért csinálnak egyre értelmese...

Mért csinálnak egyre értelmesebb robotokat?

Figyelt kérdés
Olyan mintha le akarnák cserélni az embereket az élet minden területén, de mért? Mi a cél? Egyre "értelmesebb" robotok vannak, egyre jobban hasonlítnak az emberekhez, egyre többmindent "ők" csinálnak, már van, amelyik ha kérdezik a saját szókincsével válaszolni si tud, nemértem, ígyis túl sok az ember a földön, még ha a robotok is elszaporodnak annak mi értelme? Vagy én gondolkodok hülyén?
2013. dec. 20. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

"Mi a cél?"


Van rá igény.

Pl miért virágzik a mobiltelefónia? Mert van aki megveszi.

A robotokkal is így van.

Én is egy olyan munkahelyen dolgozom ahol a robotok karbantartása a feladatom.

A robot nem éhes, nem álmos, nem bambul, nem fárad, nem nyűgös, nem beteg. Ha elromlik, egy másik ugyanolyan robotot teszünk a helyére és onnan folytatja a munkát ahol az félbeszakadt.


Vannak olyan iparágak, amelyek nem lennének ezek nélkül a robotok nélkül, a robotok segítségével speciális feladatokat lehet megoldani.

2013. dec. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez ok, én azt nem értem, hogy mért kell önálló gondolataiknak lenni, és az emberekhez hasonlítaniuk. Láttam ilyen videókat.
2013. dec. 20. 19:40
 3/9 |Orfeusz| ***** válasza:

Mert így bonyolultabb feladatokat is képesek egyedül elvégezni. Az iparnak ilyenekre is szüksége van.

Miért, az űrkutatást mi célból végzik?

2013. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 |Orfeusz| ***** válasza:
Az AI (mesterséges intelligencia) lényege az önálló problémamegoldás. Ettől nem lesznek érzelmei, nem fog dührohamot kapni meg semmi. Ugyanúgy programkód működteti csak fel tudja mérni a környezetét és alkalmazkodik hozzá.
2013. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nemértitek mire gondolok. A múltkor láttam egy japó csajt, mimikája volt, összehúzta a szemöldökét, mosolygott, stb stb mért? Mért kell teljesen úgy kinéznie, mozognia, stb mint egy embernek?
2013. dec. 20. 19:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olvass Asimovot. Sok kérdésedre kapnál válaszokat.
2013. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az emberhez nagyon hasonló robotok csak technikai érdekességek, nem többek látványosságnál, játékok.
2013. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mért kell teljesen úgy kinéznie, mozognia, stb mint egy embernek?"


Számos területen használható.

Pl. fertőző beteg gyerekek ápolásánál, nem kapja el a betegséget, nem fertőződik, stb.

" Egyre "értelmesebb" robotok vannak,"

Azért hogy ne tegyen kárt a környezetében, a körülötte levőkben. Ne menjen neked, ne menjen a falnak, ne törje össze magát.

A mi robotjaink steril gyógyszerkészítményekkel dolgoznak, a környezettől elzárva. Ugyanezt nem lehetne megoldani emberek segítségével.

2013. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2013. dec. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!