Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » GPS-em (Navon N450) töltésjelz...

GPS-em (Navon N450) töltésjelző LED-je a szivargyújtó-csere után nem működik rendesen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szivargyújtó töltőből újat kellett vennem, mert az előző szétesett és nem volt hozzá alkatrész, így nem lehetett megjavítani. Az új töltő nem ugyanolyan kinézetű, mint az előző, de tölti a GPS-t. A régi töltővel való töltés esetén töltés alatt pirosan világított egy kis LED és ha feltöltődött, akkor átváltott zöldre, addig míg ki nem húztam belőle a töltőt (akkor nem ad fényt). Most az újjal a teljesen üres akksit kezdtem el tölteni, mégis zölden világít piros helyett. (Az előzőnél előfordult, hogy kis töltöttség esetén is zöld volt, kihúztam és visszadugtam a töltőt, onnantól rendesen pirosan égett a led. Itt is kipróbáltam ezt a trükköt, de nem vált be...) Így honnan fogom tudni, hogy mikor töltődött fel? Hogyan lehetne normális működésre bírni? Köszi!
2009. nov. 27. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy az új töltő kimenő feszültsége és árama megegyezik a régiével? Lehet, hogy az új nem ad elég feszültséget, hogy a töltés beinduljon.
2009. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos az új töltő esetében nem tudom a fizikai paramétereket megállapítani. Nincs ráírva semmi. Amikor megkérdeztem, azt mondták, hogy új és hogy elektronikailag mindenben megegyezik az eredetivel. 1900,- Ft-ot kértek el érte, neylonzacsiban adták át. Csak azt tudom, hogy a Media Markt-ban amikor érdeklődtem, nem volt ehhez való töltő, de ha lett volna, akkor is többe került volna ennél szerintem (az alapján, amilyen árakat ott láttam). Egyébként a Mediaban adták ennek a szervízesnek a névjegykártyáját.

Magát a GPS-t feltöltötte, hiszen a kijelzőjén mutatja a töltöttséget vonalkákkal, csak a ledes dolog nem stimmel.

2009. nov. 27. 21:06
 3/3 anonim ***** válasza:
ne töltögesd, hanem hagyd bedugva, onnan működtesd
2010. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!