Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Digitális rajztáblával lehet...

Digitális rajztáblával lehet ilyen képeket csinálni?

Figyelt kérdés

[link]

Már régóta szeretnék egy digitális rajzgépet, de érdekelne, hogy tudnám-e ilyenekre használni



2014. jan. 4. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Rajzgép és rajztábla nálam nem ugyanazt jelenti.

Ha egyébként is jól tudsz rajzolni, a digitalizáló tábla és toll ugyanolyan eszköz a kezedben, mint a papír, vászon, tus, ecset festék, egyebek. A képet te készíted, nem a tábla.

Ha ez nem gond, a digitalizáló tábla és toll megfelelő ehhez. A toll nyomását, dőlésszögét is továbbitani tudja a képfeldolgozó programhoz (pl. Photoshop), s be tudod állítani, hogy ez milyen képi hatást váltson ki.

2014. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A digitális rajztábla olyan, mintha kereszteznéd az egeret egy sima ceruzával. Úgy tudsz írni, rajzolni, vonalakat húzni a képernyődre, mintha papírra rajzolnál ceruzával (persze egy kis gyakorlás után). Mindent meg tudsz vele csinálni, amit egérrel is, csak esetleg kicsit szebb vonalvezetéssel. Bár még ez sem törvényszerű, nekem pl. nincs nagy különbség a rajztáblával és az egérrel rajzolt digitális rajzaim között, pedig balkezes vagyok, digitáblán ballal rajzolok, az egeret viszont csak jobbal tudom rendesen használni. Inkább az számít, milyen rajzprogramokat használsz és mennyire értesz hozzájuk.
2014. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!