Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Awi hegesztéshez minden képen...

Awi hegesztéshez minden képen kell argon védőgáz?

Figyelt kérdés
Sziasztok hegesztő tanuló vagyok és olyan kérdésem lenne hogy láttam a neten kis invertert egy gysmi 160as inverter awi funkcióval.Na most nem láttam rajta gáz bekötést akkor hogyan tud ez awizni ? Vagy nem szükséges hozzá védő gáz ? A videóban sajnos ami van róla nem mutatja hogy lenne gáz csak a test kábel és az awi pisztoly és úgy hegeszt vele a hegesztő és erre lennék kíváncsi hogy hogyan is van ez ! ?

2014. jan. 7. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az awi? Nem alumíniumra gondolsz? Bocs ha nem jót kérdeztem
2014. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TaKy99 ***** válasza:

Az argon védőgázas, volfrámelektródás ívhegesztés (AWI, vagy TIG hegesztésként ismert)

olyan eljárás, mely nem leolvadó, volfrám elektródát alkalmaz. Az elektródát, az ívet és a

megolvadt hegesztési ömledéket körülvevő területet a levegőtől semleges gáz védelmezi


Azaz védőgáz feladata az oxigén és a nitrogén kiszorítása az olvasztótérből. A

védőgázas hegesztést a kötések jó minősége, a fedőpor- és a salak-eltávolítás elmaradása,

semleges védőgáz alkalmazásakor a varrat kémiai összetételének állandósága, a koncentrált

hőhatás következtében a keskeny hőhatásövezet, és ennek megfelelően a minimális

elhúzódás jellemzi. Védőgázas ívhegesztéssel 0,5...100 mm vastagsági tartományban

hegeszthetők a lemezek. Az ívet szemmel meg lehet figyelni, nagy a termelékenység, az

eljárás jól automatizálható.

A védőgáztól függően ötvözetlen, gyengén és erősen ötvözött acélok, könnyű- és

színesfémek, ill. ötvözetek, valamint különleges fémek és ötvözeteik egyaránt jól

hegeszthetők. A legelterjedtebb eljárások: az argon, a hélium és a széndioxid védőgázas

hegesztés.

2014. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TaKy99 ***** válasza:

A Gymsi 160 érintéses AWI-t használ.


Általában a bevontelektródás gépeink alap ívgyújtása Wolframelektródás hegesztéshez. A hegesztőív az anyag megérintésével és elemelésével esetleg többszöri megérintésével a beállított hegesztőáram jön létre. Hátránya, hogy Wolframszennyezett lesz az alapanyag, valamint kopik az elektróda.

Mivel általában ezekben a gépekben nincs gázszelep, ezért használatához szelepes (V) munkakábel szükséges a gázáramlás szabályozásához.

2014. jan. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TaKy99 ***** válasza:
Ja, lemaradt a (V) szelepes AWI Pisztoly SR17V cikkszámon fut.
2014. jan. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!
2014. jan. 8. 09:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Taky99 írja jól,

ez a gép szelepes awi pisztoly szettel koppintós awi-zásra is alkalmazható,mert ahhoz szintiszta argon,néhány esetben argon-hélium keverék szükséges.

A pisztolyos kábel végén lévő dinse dugó speciális,azaz gáz csatlakozó kialakítás is van.


Nekem egyébként Gys 160Hf gépem van.

2014. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp kell védőgáz. Az AWI mozaikszó: Argon Wolfram Ivhegesztés. Ez az angol TIG (Tungsten Inert Gas) magyarosítása.
2014. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!