Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Biciklire lámpa dinamóval?

Biciklire lámpa dinamóval?

Figyelt kérdés
Hogyan építsek a biciklimre lámpát amit dinamóval működtetek? Eredetileg nem volt rajta, ezért szeretnék mert mégis csak jobb mint a villogók. Milyen alkatrész kell hozzá? Ez alatt azt értem, hogy nyilván az első-hátsó lámpák + a generátor, de másra szükségem lesz még? Továbbá mindegyik típusú lámpa jó minden típusú dinamóhoz?

2014. jan. 18. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig jobbak a "villogók"! Én villogót használok elől, hátul, fejlámpával kiegészítve...


A dinamós megoldásnak annyi előnye van, hogy nem kell benne elemet cserélni, cserébe kb. két sebességnyi erőkifejtést veszítesz!

Nem feltétlenül erősebb a fénye, mint egy elemesnek, és tapasztalatom szerint (bár a törvény előírja a folyamatosan világító fényforrást, ezért is hordom kiegészítésként a fejlámpát) a villogó fényt jobban észreveszik az autóvezetők, így biztonságosabb is.


De ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá, akkor kell hozzá a dinamó, amin rajta van a teljesítménye és ennek megfelelő lámpákat kell hozzá venni!

Vezetékkel összekötni és tekerni a bringát (jó erősen).

2014. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

amikor egy helyben állsz a bicóval nincs világítás,ez sztem nem a legjobb dolog.

Felfogatás,gondolom bilincsel bármelyikre.

Ha izzó van benne akkor igen,nem tudom hány voltot termel.

kábel lemaradt

2014. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sokkal jobbak a külön kapcsolható lámpák. Sokkal erősebbek és megbízhatóbbak. Ráadásul ahogy már írták nem lassítja a biciklit. A dinamó jelentős többletenergiát emészt fel.

A kivitelezése is körülményesebb, ha meghibásodik, akkor nehezebb cserélni, javítani, szemben a külön felrakható lámpákkal.

Már kb 3500Ft-ból megoldható az első hátsó világítás olyan lámpákkal amiknek erős fényük van és tényleg világítanak is, meg a hátsó lámpa is jól látható.

Persze a megfelelő lámpát kell venni. Mert kapható 6000Ft-ért is olyan ami kb semmit nem ér.

2014. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

LED-es lámpával ne próbálkozz. az nem jó hozzá.

Egyébként és csak vésztartaléknak használom, ha lemerülne az elem a másik lámpámban.

És annak is jó, aki fogyókúrás eszköznek használja a biciklit.

2014. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én inkább a gőzgépes áramfejlesztőt javasolnám. Az is hasonlóan modern, mint a dinamó, de sokkal menőbb!
2014. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dinamóval csak magadat fogod szoptatni. Pár ezer Ft-ból megvan egy nagyon jó hátsó villogó + cserélhető akkus erős ledes lámpa előre és ezek a cuccok jobban is látszanak, mint az izzós.

Az elsőnek meg üzenem, hogy néha tanulmányozni kéne a Kresz-módosításokat, már régóta mehet a villogó :)

2014. jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Az 1 wattos ledek milyenek? Kb mennyi ideg bírnák?
2014. jan. 18. 21:02
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Én, mint autós, mondom, hogy a villogónál zavaróbb dologgal ritkán találkozni. Eleve zavarja a távolság becslését, ráadásul még figyelemterelő hatású is, ami eléggé veszélyes lehet.
2014. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!