Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tablet vagy netbook, netbook...

Tablet vagy netbook, netbook vagy laptop, tablet vagy laptop?

Figyelt kérdés

Melyik a 3 közül? Mindegyiket ugyanarra használnám, azaz: internet, munka, tanulás és játék. Mindegyik ugyanabban az árkategóriában, windows op. rendszerrel, azaz 70 - 100 000 Ft.

Nem kötözködést, oktatást szeretnék, hanem melyiket éri meg jobban és miért?

Ha úgy tetszik készüléket is javasolhattok, illetve ezt külön megköszönöm.



2014. febr. 1. 11:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy mobiltelefon? Szintén 70 - 100 000 Ft, windows phone.
2014. febr. 1. 12:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Tablet vs netbook: mindenképp tablet

Netbook vs laptop: mindenképp laptop

Tablet vs laptop: na ez a nehéz kérdés.


70-100k között egy elég felsőkategóriás tabletet kapsz, míg ennyiért max egy középkategóriás használt laptopot, szóval ezt is figyelembe kell venni.


Nézzük felhasználási szempontok területén melyik a jobb:

- internet: ezt tableten is mindenféle korlátozás nélkül meg tudod csinálni, és mivel tablet jobban hordozható, ezért erre tabletet ajánlanám. Laptopon talán még jobb böngészni, de kevésbé hordozható, ez miatt ajánlom a tabletet. Ha hordozhatóság nem szempont, akkor itt is laptop.

- munka: mindenképp laptop. Programok terén is erre jobb a felhozatal, és billentyűzet+egér miatt kb minden jobb rajta (Office nem kicsit gyorsabb fizikai billentyűzettel, mint érintőképenyővel, Photoshop nem kicsit jobb egérrel, mint érintőképernyővel, arról nem is beszélve, hogy PC-n a Photoshop kicsit többre képes, mint a tabletes változata). Szóval erre mindenképp laptop.

- tanulás: erre végülis jó a tablet, hisz a tanulás csak annyi, hogy letöltesz könyveket, PDF-eket, akármit, és nézed a kijelzőt, erre mindenképp tablet

- játék: nehéz kérdés. 70+ ezres tablet visz minden játékot, amit Androidra/iOS-re csináltak, míg egy 100 ezres laptop max a több éves játékokat viszi elég alacsony grafikán. Szóval te tudod, hogy mondjuk tableten akarsz Modern Combat-ozni, NOVA-zni, Dead Triggerezni, vagy egyéb grafikailag komoly játékokkal játszani, vagy PC-n jóval öregebb/indie játékokkal, de mondjuk az öreg játék nem egyenlő a szar játékkal, szóval ezt te tudod.


Nem tudom tudtam-e segíteni, igazából felhasználási területtől függ, hogy kinek melyik a jobb, nekem pl. van laptop és tablet is, és én a laptopra esküszök, ha tehetem inkább csak azon böngészek, tabletet meg csak arra használom, hogyha megyek suliba ott is tudjak mit csinálni.

2014. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg Nokia Lumia lenne.
2014. febr. 1. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy mobil is játszik, amikor előző hozzászólásom elkezdtem írni akkor még nem volt ott a hozzászólás, de nem is baj, mert azt ajánlom a legkevésbé.


Annak egy előnye van, a mérete, az bármikor nálad lehet, a leghordozhatóbb.

Viszont minden más téren rosszabb a tabletnél és laptopnál is. Böngészni lehet rajta, de a kis képernyő miatt max arra jó, hogyha valamit meg kell nézned út közbe akkor azt gyors megnézd, egész nap arról netezni nem az igazi, csak ha épp nincs más.

Dolgozni szinte egyáltalán nem alkalmas, játszani meg szintén nem az igazi, pláne Windows Phone-on, ahol azért közel sincs annyi játék, mint a konkurenciára.


Tehát "csak" az az előnye, hogy mindig nálad van, kérdéses, hogy ez neked mennyire előny. Valakinek lehet hogy ez a legfontosabb.

2014. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3


Lumia-ból csak egy tablet van, a 2520, amin Windows RT van, nem igazi Windows 8, szóval azt hagyd a francba.

Ha Win8-as tabletet veszel, az viszont nagyjából olyan, mint egy igazi laptop, szóval azon azért egy fokkal jobb dolgozni.

2014. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!