Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » E-book olvasót szeretnék...

E-book olvasót szeretnék venni, de nem tudom hogy milyet ajánlatos venni?

Figyelt kérdés

Arra lenne szükségem, hogy sok kémia és matematika szakkönyvet tudjak magammal vinni és kényelmesen olvasni, ezért a képletek megjelenítése pdf formátumból, és jó tördelés amit elvárnék a géptől, valamint, hogy bővíthető legyen a memóriája.

Én eddig az icarus illumina hd-t találtam, de nem tudom, hogy jó-e.



2014. febr. 4. 21:36
 1/3 Canibal válasza:

Helló.

Én jelenleg ezt a típust használom:

Amazon Kindle Paperwhite 2

Ez a 4. E-bookom és szerintem eddig messze ez a legjobb.

Kizárólag 2 hibát találtam:

1.Az aksi kevesebbet bír a megadottnál.

2.A bongészo fejlesztés alatt áll, néha osszeomlik.

Ezeket leszámítva szuper.

2014. febr. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát igazából az összesnek a pdf a gyengéje. Nem azért, mert az olvasók rosszak, egyszerűen ez a formátum nem erre való. A legritkább, hogy olyan pdf-et találsz, amit arra a képernyőre optimalizáltak - minden egyéb esetben rossz a tördelés - ami még egy szövegnél csak baromi idegesítő, egy képletnél gondolom pláne problémás is lehet. Ha nem eleve pdf-ben van az anyag, hanem pl. doc-ban írt saját jegyzetek, akkor nem para, mert meg tudod szerkeszteni megfelelőre, egyéb esetben sajnos elég felejtős. :S

Pdf-re talán jobb választás egy tablet, én legalábbis azt inkább azon olvasom általában. Persze nem olyan kellemes, de jobb, mint 30 könyvet elcipelni magaddal. :D

Ebook olvasók közül Kindle, Alcor és Koobe amit tudok ajánlani, a lényeg, hogy e-inkes legyen, és érdemes utánaolvasni, hogy van-e hozzá a gyárin kívül firware(Koobe-t használok, feltettem egy másik firmware-t, azóta semmi gond az ékezetekkel, gyakorlatilag bármilyen formátumot megeszik és nekem totál jó az egész szerkezete).

A bővíthetőség nem hiszem, hogy lényeges lenne, rengeteg könyvre elég a hely, filmet nem nézel rajta, zenét hallgatni annyira nem jó szerintem és az akkut is zabálja.

De ha javasolhatom, keress egy ismerőst, akinek már van ilyen eszköze, és tegyél fel rá néhány ilyen képletes vackot, akkor meg tudod nézni, hogy mennyire életképes a dolog. :)

2014. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
pocketbook pro 912-t nem ismeritek, azt azért néztem, mert talán a nagy képernyőn lehet kényelmesen olvasni a pdf-et is.
2014. febr. 6. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!