Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Régi írógépet hogyan tudok...

Régi írógépet hogyan tudok házilag megtisztítani? Mire kell figyelni, hogy ne legyen baja?

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Valamikor a "betű-fejet" gombostűvel kapirgáltuk végig, és a szöszmőket, amiket kikapartunk belőle, egy erre rendszeresított kis kefével (fogkefével) keféltük ki. Ezek után ismét szép, éles, tiszta betűket ütött a gép.

Volt még egy vékonyabb, puha szőrű, u.n. lapos-ecset, amivel a többi részérehez amihez hozzáfértünk, alkatrészek, átkefélgettük. De a gépírók egyéb "karbantartást" nem végeztek, ha valami komolyabb gond előjött a gépen, akkor a szakemberhez vittük, és ő már egyúttal az egyéb kenés-olajozás stb.stb. munkákat is elvégezte rajta.

2014. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igazából nincs problémája a gépnek, csak régi és elég koszos, szeretném felújítani. Csak nem merek egyből nekiesni.
2014. febr. 14. 10:42
 3/3 anonim válasza:
Szia. Nekem is van írógépem. Nekem lenn állt a pincében, sajnos idő közben feljött a talajvíz is. Így amikor újra elővettem láttam, hogy már igen-igen rozsdás szegény. Elhatárztam, hogy kitisztítom. Kiszedtem belőle a festékszallagot. Majd egy alapos zuhany meleg vízzel. Kihozta belől a pókhálót a sarat és a port. Kefével még egy kicsit rá is segtettem. Utána hagytam megszáradni. Ventilátr előtt. Majd vettem egy kis gépolajat magamhoz. De jó a csavarlazító és kenő is. Egy flakont használtam el amíg minden alkatrésze szabályosan működött. Főleg a rugói voltak beállva és a billentyűk Mechanikája szintén. Aztán továbbléptem, befujtam mindenhol. megmozgattam minden alkatrészét. Ehhez szt kellett szednem. Majd újra összeraknom. Két fő részre sikerült szétszedni. Az alap gépre illetve a kocsit szedtem ki belőle. Amit egyszerűen bárki szét tud szedni mivel gyors gombokkal van minden megoldva. Robotron24 típusú mechanikus írógépem van. Ha bármiben segíthetek kérdezz itt.
2014. aug. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!