Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3d szemüveg az milyen fajta a...

Gabi33 kérdése:

3d szemüveg az milyen fajta a piros kék? PASZIV VAGY AKTIV? Pendiverre nem mindig játsza le a 3d filmeket ami a youzubról van feltelepitve vagy nem tudja lejátszani vagy dupla kép van rajta vagy hang nincs, miért van ez?

Figyelt kérdés

#3D #szemcsi-kérdés!
2014. febr. 23. 22:29
 1/8 Lapika ***** válasza:

Szia! A piros kép tudomásom szerint passzív. (az aktív teljesen más elven működik)

Red/cyan angolul.

A pendrive ha ezt akartad írni nem is fogja lejátszani.

Esetleg rossz formátumba raktad rá?

Ha pedig 3d-at akarsz nézni akkor neked "red/cyan 3D" filmek kellenek.

A dupla képek általában a smart/3D TV-k hez vannak és azoknak "teljesen szürke" a színe.

Nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz. Ha kifejted bővebben igyekszem figyelni a posztot és segíteni.

2014. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen szemüvegre gondolsz: [link]


Ez se nem passzív, se nem aktív, mivel az a sztereoszkóp 3D két alfaja, ez a szemüveg pedig anaglyph technológia, két teljesen külön dolog ez, és nem is csoda, ha egy anaglyph-hez készített filmet a sztereoszkóp szemüveg nem 3D-ben jelenít meg.

2014. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nekem olyan filmek kéne ami vagy pendrájvere vagy hdmi a lettopot össze tudom kötni vagy vifivel és a youtubról vagy máshonnét le tudom játszani ami a passziv szemcsi le tud játszani!

Az a piros kék szemüveg milyen árban van? Lehet magyarországon kapni és lg42la620 tévé jobb kép lesz mint a sima agf315 szemcsi?

2014. febr. 24. 08:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a piros kék szemüveget, az nem 3D tv-hez való szemüveg.


Neten meg millió film van fent 3D-be, nem értem mi a probléma.

2014. febr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az,hogy nem tudom hogy lehet a 3d tévémet összekötni a lettopal?

LG42la620s TV

ACER ASPIRE 5735z lettop sajnos nincs hdmi a lettopon csak wifi!

Vennek kell egy ruter vagy kábellel közzem össze usbés a tv legyen hdmi?

Remélem érthetö!

Amit néztem rutert valami tp link 740 5eft 5év garis euronicban!

[link]

2014. febr. 25. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Uristen, kevered a szezont a fazonnal es raadasul egbekialtoan gyatra a helyesirasod:(( Hany eves vagy???


Ahhoz, hogy 3D-s filmeket nezz, ahhoz sok minden kell:

Kell egy TV, ami 3D-t tud. (ugy latom a te teved ilyen).

Az ilyen TV-khez altalaban a vasarlaskor mar adjak a 3D-s szemuveget, vagyis nem kell talalgatni, hogy milyen szemuveget vegyel, mert az jon a TV-vel.

Ha nem TV-n nezed a 3D-s filmet, hanem szamitogepen, akkor kell 3D-kepes monitor es ahhoz valo szemuveg. Szinten, boltban, 3Ds monitor vasarlasanal megmondjak, melyik szemuveget vegyed, vagy a hasznalati utmutatoban megtalalod (a TV utmutatojaban is benne kell legyen, hogy milyen szemuveg jo hozza, vagy irj egy rovid emailt az LG-nek).


Kell egy film, amit 3D-ben forgattak.

Kell egy lejatszo, ami 3D-t tud lejatszani.


Ha szamitogeprol akarod a 3D-s filmet lejatszani (es a TV-n akarod nezni), akkor kell egy olyan videokartya, ami kepes a 3D-re,

kell egy szoftver (lejatszo program) ami lejatsza vagy a 3D-s lemezt

vagy kell egy falj (file) amit 3D formatumban toltesz le a netrol


Kell egy kabel, amivel a hangot kotod be es kell egy kabel amivel a kepet kotod be.

A hangkabelt, amit oda dugsz be, ahova a hangszorot is szoktad (vagy fulhallgatot) azt bedughatod a TV-be, vagy ha van kulon erositod, akkor bedugod oda, es ott majd jon a hang.


A szamitogep video kimeneti csatlakozojaba pedig bedugsz egy masik kabelt, aminek a masik veget pedig csatlakoztathatod a TV-hez, ezen fog menni a kep!


[link] eszerint csak nehany 3Ds jatekra kepes a laptopod, vagyis nem sok jovot josolok neki, hogy 3Ds filmeket "vifizz" az LG tevedre, foleg ugy, hgy a laptopodbol hianyzik a HDMI kimenet, ami nagyon szomoru.


Ez az egesz 3D piac egyelore olyan cipoben jar, hogy a sok szegeny ember, aki nem teheti meg, hogy lecserelje a hagyomanyos tevejet 3D tevere, a sima lejatszot 3D lejatszora es megvegye a meregdraga 3D lemezeket, beprobalkozik mindenfele sufni tuninngal es legtobbx nem jon ossze, vagy nem jo a minoseg, es a sok kutyure elkoltenek egy rakas penzt...


Mi kulfoldon elunk. Kettonk fizujabol meg is tehetnenk hogy vegyunk egy komoly 3D hazimozi szettet, de nem eri meg. Meg mindig tul draga, mind a TV, mind a filmek, es ha igazi 3D elmenyt akarunk elmegyunk moziba, de sajnos a film kinalat sem olyan hu de nagyon jo, hogy megerje a befektetest. Egyelore maradunk a jo kis Blu-ray-nel es a DTS hangnal, es majd par ev mulva megeri befektetni a 3Dbe. Legutobb pl. a Gravity-t lattuk 3D-ben es egyaltalan nem volt a 3D elmeny akkora, hogy megerte az extra penzt kiadni a mozijegyre!

2014. febr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Figyelj,én mikor megvettem ezt 1-2évvel ezelött akkor nagy jó volt akkor,mikor az asztali számitógépben már 2x kellett cserélni a procit 80eft,és akkor elmentem vettem egy ilyen 120eft,amit a szüleim kifizették a felét!

Igan már most csinálnak HDMi kábent mert a haverom vett egy uj gépet és van rajta,de nem fogok beleverni több száz ezer forintott ezt meg adjam egy 20eft! Inkább megpróbálom összekötni a számitógépet a tévével egy ruterral és ugy nézek 3d tévét,biztos össze lehet kötni!

tvhdmiés a lettop vagy a usb vagy a tv kábelböl!Majd megérdeklödöm a számitógépes forgalmazóknál hátha van olyan kábel ez van ha nem jó 3d élmény akkor nem is izgat,gondoltam veszek egy 3d blu ray csak még nem tudok kölcsönözni vagy irni cd,az lenne jó vagy egy merevlemezest 3d irót,csak még drága

2014. febr. 26. 20:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt van kep meg leiras hogy milyen kabeles megoldas van arra, hogy szamgepet TVvel osszekoss. Gugli fordito biztos segit.



[link]



A kabel-nelkuli megoldasnak tenyleg jobb ha a szakboltban kerdezel utana!

Good luck:)

2014. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!