Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora teljesítményű transzfo...

Mekkora teljesítményű transzformátort vegyek a házi 320 wattos erősítőmhöz?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy házi erősítő aminek a csúcs teljesítménye 4x80 watt, vagy hídba kötve 2x160. Nekem a logikus gondolkodás azt diktálja, hogy akkor vegyek egy 320 VA-es toroidot, de szétszedtem az otthoni 100 wattosomat(ugyancsak csúcs teljesítmény) és egy 60 wattos toroidot találtam benne és ez elbizonytalanított. Tudomásom szerint a transzformátorokat nem ajánlatos 70-80%-nál jobban terhelni, viszont az is tudom, hogy a folyamatosan leadott teljesítmény jóval kisebb. Valaki tudna adni tanácsot vagy képletet amivel kiszámoljam, mekkora toroid szükséges. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 27. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
ha a csúcs 320 W, akkor olyan 400-450 W az ideális.
2014. febr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
EI-lemezesből kb.25cm vas keresztmetszetű trafó kell(450w). Létezik egy nagyon jó DOS-ra írt méretező program, amivel meg tudod magad is tekerni a trafót arra a feszültségre ami neked kell. A vaterán és piaci oldalakon rengeteg trafó van ilyen eladó.
2014. márc. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Trafóméretező:

DOSbox programmal tudod elindítani win64 biten.


[link]

2014. márc. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. márc. 26. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!