Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ti milyen megbízható modemet...

Ti milyen megbízható modemet vennétek D-Link DIR 600 router típushoz?

Figyelt kérdés

#router #típus #modem #dlink d-link
2014. márc. 7. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen modemet vagy minek modem mellé?
2014. márc. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

A modemet legtöbb esetben az Internet szolgáltató biztosítja. Vannak olyan szolgáltatók, pl Digi LAN net, amihez nem is kell modem. Közvetlenül rákötheted a routert.


A kérdésedre azért nem lehet válaszolni, mert még csak azt sem ismerjük milyen szolgáltatáshoz kell modem. Többféle van: ADSL modem, kábelmodem, Optikai hálózatokhoz használt modem, mikrohullámúhoz használt (Access Point), stb.

De mint említettem, ha az Internet szolgáltatásodhoz szükséges modem, azt jobb ha a szolgáltatóddal intézed. Már csak azért is, mert az esetek legnagyobb részében ezt ingyen biztosítja neked, és az úgy van felprogramozva, hogy biztosan kompatibilis a szolgáltatód hálózatával.

2014. márc. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minek? Nem fogod tudni használni. Eddig minden szolgáltató azzal kezdte (már ahol kell modem), hogy hiába van itthon 3 modemünk, egyik se jó, mert nem az van náluk regelve, hanem amit ők adnak. Általában ingyen vagy minimális bérlési díjért adják. És nem igazán találkoztam még megbízhatatlan modemmel.
2014. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Eddig van modemem és routerem is. Össze van kapcsolva, csak modem hibás lett és állandóan ledobja a netet. Azért írtam, hogy megbízható jelzőt, mert ennek van újabb típusa és az jobb és soha nem dobja le, szóval gyártói hiba volt. Azért tettem fel a kérdést, hogy ennél jobb modemet keresek hozzá. Ahogy nézem, hogy nem kell a modem, amit mondtátok. Az mégis hogy?

Egyébként ADSL modem.

2014. márc. 9. 15:10
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Egyszerűbb ha megengedsz egy telefon a szolgáltatód ügyfélszolgálata felé és bejelented a hibát. Ha modem rossz, cserélik, ha valami a hálózatukkal van kijavítják. Mindezt teljesen ingyen.

Egyszerűbb, mint potyára modemet vásárolni. Még az se ismert, hogy a szolgáltatód Annex A vagy Annex B szabványt használ. Így még az is lehet hogy rossz modemet veszel.

2014. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, akkor megfogadom a tanácsot, köszi!
2014. márc. 10. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!