Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan készíthetnék erősítőt,...

Hogyan készíthetnék erősítőt, ha már van hangszóróm?

Figyelt kérdés
Nem kéne semmi extra. A bemeneti jelet kéne felerősíteni, nem tudom, hány A vagy V lenne effektív, de most van egy hangszóróm, jack-csatlakozóra kötöttem, így most szól, de halkan. Gondoltam, van 220AC-12DC transzformátorom, az jó lehetne. Tényleg csak egy bemenetijel-erősítésre lenne szükség.
2014. márc. 9. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:

kicsit zavaros.

Van egy hangszóród....vagy hangfalad?

Az a trafó erősítőhöz nem annyira jó :)

2014. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg ezt a lapot, és válaszd ki magadnak a megfelelőt. A hangszórót akkor már nem kell megvenned...

2014. márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne készíts, vegyél. Szerintem közel nem rendelkezel egy alap erősít építéséhez szükséges tudással sem.

Fogd fel, értsd meg hogy működnek a passzív áramköri elemek, mire használjuk őket, félvezetőket is néz ád (dióda, tranzisztor), majd az alap erősítő kapcsolásokat. Ha ezek megvannak, lehet keresgélni komplett erősítő kapcsolásokat tanulmányozásra, ha egyet megfelelőnek találsz, és érted, elkezdheted megépíteni.

Elárulom, 100% hogy drágában jössz ki mint ha boltból vennél erősítőt. 100% hogy elsőre nem fog működni. 100% hogy rondább lesz esztétikailag mint egy bolti.

2014. márc. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 válaszadónak nagyjából igaza van. Egy komolyabb erősítő megépítése már művészet, kezdőknek a kudarc valószínűsége 99.9%. Egy kisebb, 5-8 wattos integrált áramkörös erősítővel lehet szerencséd.

Valójában erősítőre van szükséged, vagy az erősítő építés tudományára?

Szóval böngészd ez át:


[link]


Hogy tudd mire vállalkozol. Egy trafó + egyenirányító, és egy hangszóró már egy jó kezdet lehet.

2014. márc. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

semmi ertelme, kb 5000 ert kapsz hasznalhato erositot.

mondom ugy h 7 evig tantam elektronikat, 1x epitettunk radiot.

2014. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából az erősítőre van szükségem, nem annak megépítési tudására, persze, ha magam akarom építeni, úgy arra is szükségem van. A kinézet nem számít, 15*15 centin csak elférne valahogy, nekem csak az alkatrészbeszerzés lenne problémás... Néhány kisebb áramkört már építettem, nagyrészt számítógépes szabványrajzok alapján, megérteni őket egy szép kis jelmagyarázat segítségével meg tudom. Dióda, kondenzátor működésével nagyrészt tisztában vagyok, habár működési elvét nem igazán kerestem még. De inkább veszek egy random tescosat, megnézem, hogy működik, aztán vayg építek jobbat, ha szerzek alkatrészt, az eredeti mintájára, vagy még egyszerűbb: beépítem azt. Egyébként van elvileg nekem is, csakhogy az egy régi philips rádióé, és az nem épp jack-csatlakozó kompatibilis, úgy is fogalmazhatnék: fogalmam nincs, hová tenném a bemeneti jelet.
2014. márc. 10. 20:01
 7/8 anonim ***** válasza:

" nekem csak az alkatrészbeszerzés lenne .." - Szóval te is vidéken élsz?

Ha átutazok Pesten a Lomexnél szoktam feltankolni ( közel van a Nyugati Pu.-hoz ). Vannak még a csomagküldők, de azok elég problémások.

Szóba jöhet még a bontás. A gyári készülékek tanulmányozásával, a kitermelt alkatrészek azonosításával, működőképességük ellenőrzésével sokat fejlődhetsz.

Rákényszerülsz, hogy saját alkatrész-tesztereket, műszereket fabrikálj.

---

Régi rádiókon valaha volt erősítő-bemenet PU-val jelölték. Ha nincs ilyen nem lehetetlen megtalálni a megfelelő pontot - csak rabszolga-munka.

2014. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még valami. A "tanulópénzt" mindenki megfizeti. Van aki szakkönyveket, folyóiratokat vesz, van aki elfüstöl néhány tranzisztort. Általában a kettőt kombinálni szokták :)
2014. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!